Kapadokya Gün Doğumu

Kapadokya Gün Doğumu

Kapadokya bölgesi, aradığımız her şeyi bünyesinde barındıran doğa harikası, muazzam bir yer olarak karşımıza çıkıyor. Tarihi ve tarihi yerleri, kiliseleri, şapelleri, manastırları, yeraltı şehirlerini gezdiğinizde zamanda yolculuk yapıyormuşsunuz gibi hissediyorsunuz. Aynı şekilde doğal güzellikleri de sizi etkiliyor, başınızın dönmesine sebep oluyor. Doğa ananın kendi elleriyle dantel işler gibi işlediği ve ortaya çıkardığı bir yer Kapadokya bölgesi. Peri bacaları, açık hava müzeleri, vadileri ve daha birçok güzelliği ile mutlaka gezilip görülmesi gereken bir bölge konumundadır. Balonlara binip Kapadokya’nın güzelliğini tepeden izlemek de insana ayrı bir keyif veriyor. Muazzam manzaralara sahip olan Kapadokya’yı bir tepeye çıkıp oradan izlemek, manzaranın tadını çıkarmak insanı rahatlatan bir şey. Her şeyi bir kenara bırakıp gün doğumuna baktığımız zaman, Kapadokya gün doğumu harika bir deneyim katıyor insana.

Kapadokya’da Gün Doğumu Deneyimi

Genel olarak her insan için gün doğumu ve gün batımı önemlidir. Çünkü bir ressamın elinden çıkmış milyon dolarlık, şaheser bir tablo gibi gün doğumunu oturup izlemek hepimize keyif, rahatlık ve tabir-i caizse mutluluk veriyor. Kapadokya gün doğumu da aynı şekilde en ünlü ve yetenekli ressamın elinden çıkmışçasına muazzam renklerde, bakmaya doyamayacağınız bir manzaraya sahip. Kapadokya gün doğumu izlemek için Kapadokya’da birçok kale, tepe ya da vadi var. Söz konusu Kapadokya gün doğumu izlemeniz için buraları da kullanabilir, vadi, kale veya tepelere çıkıp manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

https://i.pinimg.com/736x/63/75/58/637558251024b6e421b68cfb8bb0e649.jpg

Kapadokya’da Güneş Kaçta Doğuyor

Kapadokya’da her mevsimde harika gün doğumu manzaraları yakalayabilirsiniz. Bunun için güneş doğmadan önce en güzel gün doğumu manzaralarını yakalayabileceğiniz bir yer seçebilirsiniz. En iyi gün manzaralarını yakalamak için de güneş doğmadan bir yer kapmanızı önerebiliriz. Bunun için hangi saatlerde seçtiğiniz noktada olacağınızı bilmiyorsanız bu yazıyı okumaya devam edebilirsiniz. Yaz döneminde, Nisan-Ekim arası 04.00-05.00 arasında gün doğmadan hemen önce alanda olabilirsiniz. Kasım-Mart ayları arasında kış döneminde ise 05.00-06.00 arasının en uygun saat aralıkları olduğunu söyleyebiliriz.

Kapadokya’da Gün Doğumu En Güzel Nereden İzlenir

Kapadokya’da gün doğumunu izlemek için birçok yer mevcut. Fakat bu yerlerden en güzel izlenecek noktalar Uçhisar Kalesi ile Aşıklar Tepesi’dir. Bunlar dışından Ortahisar Kalesi ve Kızılçukur Vadisi de en güzel gün doğumu izleme noktalarındandır.

Uçhisar Kalesi:

Kapadokya’nın her yerinden görebileceğiniz Uçhisar Kalesi, muazzam bir manzaraya sahiptir. En tepesinde bir sürü oyma küp, mezar ve sarnıç bulunmaktadır. Roma döneminden bu yana içinde oyularak odalar, evler, sığınaklar, depolar, sarnıçlar, mezarlar, mahzenler yapılmıştır.

Uçhisar Kalesi, Kapadokya’nın bir nevi en büyük peri bacasıdır. Çünkü iki adet sivri, birbirine bitişik peri bacası’ndan oluşur. Büyük peri bacası ‘’Ağanın Kalesi’’, küçük peri bacası ise ‘’Çavuşin Kalesi’’ diyebiliriz. Konumu ve yüksekliği itibariyle Kapadokya gün doğumu en iyi buradan izlenebilir.

Aşıklar Tepesi:

Aşıklar Tepesi, Göreme‘nin yanı başında bulunan bir tepedir. Gün doğumunu izlemek için de en ideal tepeler arasındadır. Sabahın erken saatlerinde elinizde çay ya da kahveniz muhteşem gün doğumunu, bunun yanında da Kapadokya’nın etkileyici görüntüsünü izleyebilir, keyfinize keyif katabilirsiniz.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/d2/Cappadociasunrise.jpg/1200px-Cappadociasunrise.jpg

Ortahisar Kalesi:

Yapılış tarihi net bir şekilde bilinmiyor. Bizans döneminde yapıldığı tahmin edilen kale, yaklaşık 90 metre yüksekliğindedir. Kalenin eteklerinde de konaklama yerleri ve restoranlar bulunuyor. İçerisinde ise çok sayıda oda ve tünel var. Bu oda ve tünellerin korunma, barınma amacı güderek yapıldığını da biliyoruz.

Manzara izleme açısından Ortahisar Kalesi çok güzel bir konumda yer alıyor. Sadece Kapadokya’nın güzelliklerini değil, Kapadokya bölgesinin üzerine düşen gün doğumu ışıltısını da izleyebilirsiniz.

https://i4.hurimg.com/i/hurriyet/75/1110×740/5e8edf822269a219e03c84df.jpg

Kızılçukur Vadisi:

Kapadokya Kızılçukur Vadisi ya da diğer bir adıyla Kızıl Vadi olarak bildiğimiz bu yer Kapadokya’nın en romantik yerlerinden biridir. Değer verdiğiniz insanlarla Kapadokya bölgesine seyahat ettiğinizde en özel anlarınızı burada geçirebilirsiniz. Yılda binlerce turiste ev sahipliği yapan Kızılçukur Vadisi, Ortahisar ile Çavuşin Köyü arasındadır. Çavuşin’e yaklaşık bir kilometre uzaklıktadır. Ürgüp yoluna doğru gidişinizde Üç Güzeller Peri Bacaları‘na dört kilometrelik bir mesafedir. Ayrıca Ortahisar’a çok yakın bir konumdadır.

Kapadokya Kızılçukur vadisi, bölgenin önemli yürüyüş parkurlarından birisidir. Yürürken göreceğiniz tüf kayalar, vadinin kızıllığına ekstra bir güzellik katmaktadır. Özellikle Kapadokya Kızılçukur Vadisi’ndeki gün doğumlarına bir şahit olsanız. Gün doğumuyla birlikte sizlere manzara açısından büyük bir zevk sunacaktır. Özellikle fotoğraf çekilmeyi sevenler için de burası harika bir arka plan oluşturacaktır.

Daha önce de söz ettiğimiz gibi Kapadokya her açıdan bizi kendisine hayran bırakan bir bölge. Gidip gezmemiz, tarihi yerlerini, muazzam doğasını görmemiz gerek. Aynı zamanda yemeklerini tatmamız bizi tabir-i caizse farklı bir dünyaya götürür. Aynı şekilde de gün doğumu manzarasını izlemek keyfimizi arttıran güzelliktedir.

Kapadokya Gün Doğumu Turları

Kapadokya’da gün doğumunda yapabileceğiniz pek çok tur ve konsept bulunmaktadır. Bunlardan en meşhurları Kapadokya balon turu ve balon izleme turudur. Bunlar dışında ATV turu ve At turu organizasyonlarını da gün doğumunda yapmak mümkün. Özellikle evlilik teklifi konseptleri ve balayı çiftleri için gün doğumu harika bir görsel şölen yaratmaktadır.

Kapadokya Balon Turu

Gün doğumu manzaralarını gökyüzünden en güzel şekilde yakalama fırsatını elde edebilirsiniz. Kapadokya balon turu bu imkanı sizlere en güzel şekilde sunmaktadır. Balon uçuşları için adeta biçilmiş kaftan olan Kapadokya’da, mutlaka yaşamanız gereken bir deneyim.

Bir grup halinde çıkacağınız bu yolculuk için öncesinde otelinizden transferiniz sağlanacak. Balonların nasıl hazırlandığına göreceksiniz ve uçuşa başlayacaksınız. Gün doğumunu izlerken bazen peri bacalarına bazen bulutlara yaklaşacaksınız. 1-2 saat gökyüzünde süzüldükten sonra otelinize transferiniz sağlanacak. Ardınızda harika deneyimler bırakacaksınız. Bu tur hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz linke tıklayabilirsiniz. Kapadokya Balon Turu.

Kapadokya balon turu’nu biraz daha özelleştirmek isterseniz, HTR Turkey Tours ile harika bir gün doğumu evlilik teklifi organizasyonu düzenleyebilirsiniz.

Balon Seyir Turu

Kapadokya’nın en güzel gün doğumu manzaralarını balon seyir turu ile yakalayacaksınız. Üstelik bu turda balonların nasıl çalıştırıldığını nasıl havalandığını en güzel noktadan izleyeceksiniz. Rehberler eşliğinde balonların mekaniğini, nasıl uçtuğunu ve daha pek çok detayı öğreneceksiniz. Daha sonra gün doğumu manzaralarına eşlik eden sıcak hava balonlarını izlemek için en güzel noktalardan birisine gideceksiniz. Balonların kalkışını ve gün doğumunda balonları izlemek için gideceğiniz yere rehberler karar verecek. Böylece işinizi şansa bırakmadan harika bir deneyim yaşayacaksınız. Balon seyir turuna katılmak için HTR Turkey Tours ile iletime geçebilirsiniz.

Kapadokya ATV Turu

Adrenalin ve tutlu dolu, Kapadokya ATV turu bölgenin en çok tercih edilen aktivitelerinden birisidir. Bir de bu turu gün doğumunda yaptınız mı değmeyin keyfinize. Tozun toprağın içerisinde olmayı seviyorsanız ve bundan endişe duymuyorsanız bu tur tam size göre. Ayrıca gün doğumu ile başlayacağınız ATV turu keşfine, daha uzun tarifeli ATV turu paketleriyle devam edebilirsiniz. Kapadokya ATV turu ile ilgili detaylı bilgi almak için bu Kapadokya ATV Turu linkine tıklayabilir, Kapadokya Vadileri‘ni keşfetmeyi sürdürebilirsiniz.

Kapadokya At Turu

Meşhur “Güzel Atlar Ülkesi”ne gelmişken at turu yapmadan dönmek olmaz. Kapadokya Vadileri‘ni keşfetmenin bir başka güzel yolu da Kapadokya at turudur. Gün doğumunda vadilerde toynak sesleri eşliğinde peri bacalarının yanından geçerken unutamayacağınız anılar edineceksiniz. bu tur için gün doğumu saatlerini özellikle seçmenizi tavsiye ederiz. Bu tur ile ilgili detaylı bilgi almak için Kapadokya At Turu bağlantısına tıklayabilirsiniz. Sizler at üstünde dolaşırken, gökyüzünde balonlar süzülecek. Harika fotoğraflar kaydedebileceksiniz.

Kapadokya Gün Doğumu Evlilik Teklifi

Çiftlere hitap etmesi sebebiyle Kapadokya’ya her yıl milyonlarca çift uğramaktadır. Balayı ve evlilik teklifi organizasyonları’nın şehridir diyebiliriz Kapadokya’ya. Öyle ki Kapadokya’da evlilik teklifi yapabileceğiniz pek çok farklı konsept bulunmaktadır. Özellikle Kapadokya gün doğumu evlilik teklifi son zamanlarda oldukça talep görmektedir. Sabahın erken saatlerinde sevgilinize unutamayacağı bir sürpriz yapabilirsiniz. HTR Turkey Tours ile bu teklifi enine boyuna istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Gün doğumu dışında, gün batımı evlilik teklifi de ilginizi çekebilir. Ayrıca evlilik teklifi organizasyonunuzu ATV turu, balon turu ya da at turu konseptlerine de dahil edebilirsiniz.

Kapadokya Otel Rezervasyon

Kapadokya seyahatinizde asla riske atılmayacak konu konaklamadır. Kusursuz bir konaklama deneyimi sunmak üzere sizleri MDC Hotel‘de ağırlamaktan mutluluk duyarız. MDC Hotel’de kaldığınız sürede aynı zamanda Kapadokya’daki aktivitelerinizi arttırmak istiyorsanız MDC Hotel‘in kendi bünyesinde düzenlediği aktivitelere de katılabilirsiniz. Mağara otel konseptindeki odalarımızın ferah yapısı , otelin temizliği, mükemmel hizmet ve personelimizin ilgili ve yardımsever tutumu ile sizlere bir otelde aradığınız özelliklerin daha da fazlasını sunuyoruz. Konaklamanızı planlamak için ihtiyaçlarınıza en uygun odayı hemen rezerve edebilirsiniz.

 

 

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kapadokya Rehberi

Şimdi Ara