onwin yeni giriş casino siteleri
Kapadokya At Turu

Kapadokya At Turu

Kapadokya At Turu

Muhteşem güzellikle bir doğaya sahiptir Kapadokya… Bu güzelliğin seyrine doyum olmayan eşsiz manzaraları, gün doğumu ve gün batımı saatlerini unutulmaz kılmaktadır. Günün bu saatlerinde bölgede yapabileceğiniz birçok etkinlik bulunmaktadır. Ancak bölgenin ismininden de yola çıkarak, yani Güzel Atlar Diyarı Kapadokya’da At Turu ile bölgeyi gezmek sizlere çok farklı bir haz yaşatacaktır. Kapadokya At Turu ile bölgede yetiştirilen atlarla Kapadokya’nın vadilerini huzurla gezebilirsiniz. Ayrıca bölgenin eşsiz güzellikteki doğası da sizlere turunuz boyunca eşlik eder. At turu Kapadokya gün doğumu saatlerinde yapıldığında daha da anlamlı olmaktadır çünkü balonların havada bulunduğu o ana şahitlik etmek herkesin istediği bir aktivitedir.

Kapadokya kelimesi, Farsça ‘Katpa Tuka’ kelimelerinden türemiştir. ‘Katpa Tuka’ ise, ‘Güzel Atlar Ülkesi’ anlamına gelmektedir. Bu ismi gerçekten hakeden bir bölgedir. Ne zaman giderseniz gidin özellikle Nevşehir at turu fırsatları önünüze çıkacaktır. Ayrıca seyahatiniz boyunca da birçok harika at ile karşılaşacaksınız. İster vadide yürüyüş turu, ister ATV turu, ister balon turu, isterseniz de bölge turları yapıyor olun her an bunlara şahit olabilirsiniz. Güzel atlarla vakit geçirebileceğiniz harika bir etkinliktir Kapadokya At Turu. Peri bacalarını arkada bırakarak Kapadokya’nın birbirinden güzel vadilerinde at turu eşsiz bir deneyimdir. At nallarının çıkardığı ses, hafif esen rüzgarla tozlanan ortam ve gün batımında Kapadokya’nın sıra dışı manzarası… Bu tur, kendi başına zaten ruhsal bir terapi olan at binme sporunu Kapadokya’nın büyüleyici vadilerinde sunduğu için her şeyden ayrı olarak çok değerli bir etkinliktir.

Kapadokya At Turu
Photo by Daniela Cuevas on Unsplash

Kapadokya At Turu Nedir?

At binmek, özellikle yabancı turistlerin 40 yıl önce Kapadokya ile tanışmasını sağlayan en önemli etkinliklerden biridir. Bugünlerde onlarca çiftlikte yetiştirilen güzel atlarla, yerli ve yabancı birçok turist bu aktiviteyi tercih ve merak etmektedir. Çünkü at turu etkinliği ile hem belki daha önce hiç denemediğiniz bir aktiviteyi yapıyorsunuz hem de Kapadokya’nın güzel vadilerini gezebiliyorsunuz. Tabii ki bu, sınırlı bir alanda yürüyen bir ata binmekle kısıtlanan bir etkinlik değildir. Uçsuz bucaksız vadilere uzanan bir yolculuktur. Üstelik bu turda, at binme konusunda bir tecrübeye sahip olmanıza bile gerek yoktur. Tecrübeniz olmasa bile çiftliklerdeki eğitim sonrasında at turuna çıkabilirsiniz. Bu eğitimler sanıldığının aksine çok uzun sürmez ve ödediğiniz tur ücretine dahildir. Bazı misafirler Kapadokya balayı seyahatlerinde tercih etmektedirler. Hatta ailecek bile bu etkinliğe katılabilirsiniz. Çok küçük yaşlarda olmamak kaydıyla çocuklarınız da bu deneyimi yaşayabilirler.

Firmamız sizler için her zaman bütün seyahat/aktivite paketleri hazırlamaktadır. Örneğin Ürgüp at turu aktivitesinde otel transferleri, at binme eğitimi, tur ihtiyaçları ve biniş ekipmanlarını karşılayacak şekilde bir paket hazırlamaktadır. Siz de bizim hazırladığımız herhangi bir tur paketini satın alarak sadece aktivitenin keyfini sürersiniz. Başka bir hizmet için uğraşmanıza gerek kalmaz. At turunuz, atların çiftliklerinde başlamaktadır. Bu çiftliklerde öncelikle hangi ata bineceğinize karar verirsiniz. Seyisiniz, yani atları eğiten ve onlara bakan kişi, size atlar hakkında hangisinin daha uysal hangisinin daha atik olduğu hakkında bilgi verir. Seçtiğiniz at ile tura başlarsınız. Vadilerden ve dar patikalardan geçersiniz. Tabii ki bu esnada seyisiniz size rehberlik etmektedir. Bindiğiniz atlar bölgede yüzlerce kez bu turu yaptığı için son derece eğitimlidirler. Dolayısıyla herhangi ters bir hareket yapmalarından korkmanıza hiç gerek yoktur. Neredeyse size yolculuğunuzu en iyi şekilde geçirebilmeniz için atlar, hızlarını ve yürüme tarzlarını ayarlar diyebiliriz. Atlar, son derece zeki ve insan dostu hayvanlardır.

Kapadokya At Turu Nerede Yapılır?

At Turu ile bölgenin hemen hemen birçok yerine gitme şansınız vardır. Özellikle Kapadokya’nın meşhur vadileri düzlük alanlar olduğu için tüm vadileri bu turlar kapsamında görebilirsiniz. Bu vadiler arasında Aşk Vadisi, Kızıl Vadi, Kızılçukur, Zemi ve Güvercinlik Vadisi, Ihlara Vadisi gibi yerler bulunmaktadır. Vadilerle birlikte peri bacalarını da at turları ile gezebilirsiniz. Misafirler genelde, Göreme at turu ve Ürgüp at turu tercihi yapmaktadırlar.

Kapadokya At Turu Süresi

Daha önce tatmadığınız bir deneyim yaşamaya hazırsanız sizleri at turlarımıza davet etmekten mutluluk duyarız. Bu turlarımız da sizleri memnun etmeyi hedeflemekteyiz. Bundan dolayı da sizler istediğiniz uzunluktaki at turlarından birine katılabilir, eğlencenize isterseniz bir saat, isterseniz de dört saat boyunca devam edebilirsiniz.

Bu turlarımız 1 saatten başlayıp, 6 saate kadar çıkmaktadır. Siz hangi uzunluğu isterseniz onu tercih edebilirsiniz. Seçeceğiniz saate göre turlarımız 1 saat, 2 saat 4 Saat ve 6 saat olarak 4 farklı tura ayrılmaktadır. Sizlere düşen tek bir şey var, o da bizimle iletişime geçip hangisine katılmak istediğinizi bildirmek olacaktır.

Kapadokya At Turu Fiyatları

Kapadokya bölgesinde düzenlemekte olduğumuz at turlarımız bir nevi birkaç farklı tura ayrılmaktadır. Bunlar da 1 saatlik, 2, saatlik, 4 saatlik ve 6 saatlik gibi uzunlukları kapsar. Söz konusu turlarımızda saat farklılıkları bulunduğu için fiyatlarda da değişiklikler oluşur.
Fiyatlarımız 600 ile 2000 TL aralıklarındadır. Bu fiyatlar Göreme ve Ortahisar rotalarına göre de değişiklik göstermektedir. Ayrıca ektradan 150-400 TL arasında kişi başı transfer ücreti de vardır. Sizlerin arzularınıza göre istediğiniz uzunluktaki at turlarımızdan birine katılım sağlayabilirsiniz. Söz konusu turlarımızın aynı zamanda da saatine göre de gezilecek, görülecek yerleri de değişkenlik göstermektedir. Fiyatlar çocuklar için de aynıdır. Kapadokya At Turu 6 yaşından büyük her çocuğun katılabileceği bir organizasyondur.  Detaylı bilgi almak için MDC Hotel ya da HTR Turkey Tours ile iletişime geçebilirsiniz.

Göreme At Turu Fiyatları

1 Saatlik Tur Kişi başı 650 TL

2 Saatlik Tur kişi başı 850 TL

4 saatlik Tur kişi başı 1600 TL

2 saatlik Sunset (Gün batımı) Kapadokya At Turu Kişi başı 1000 TL.

Gün Doğumu (Balonlarla birlikte) Kapadokya At Turu Kişi Başı 1400 TL

2 Saatlik Özel Kapadokya At Turu Kişi Başı 1000 TL

Ortahisar

1 Saatlik Tur Kişi başı 650 TL

2 Saatlik Tur kişi başı 850 TL

4 saatlik Yarım Gün Kapadokya At Turu kişi başı 750 TL,

6 saatlik Tam Gün Kapadokya At Turu kişi başı 2000 TL,(öğle yemeği dahil)

2 saat Gün Doğumu Kapadokya At Turu Kişi Başı 1400 TL,

2 Saatlik Gün Batımı Kapadokya At Turu Kişi Başı 1000 TL

Kapadokya At Turu Neler Dahil?

 • Kask, bone
 • Vadi ve Peri Bacaları Seyri
 • Tecrübeli Rehber

En güzel anıları biriktirebilmeniz açısından at turlarımıza sizlere özel bazı şeyler ekledik. At turumuza dahil olan hizmetlerimiz sizlerin memnuniyeti için bizim açımızdan çok önemlidir. Bundan dolayı da hizmetimize dahil olanlar arasında kask ve bone yer almaktadır. Her ne kadar turumuz tehlike arz etmese bile sizlerin daha da güvende olmanızı istemekteyiz. Bu yüzden de sizlere turumuza dahil olan kask ve boneleri vereceğiz. Ricamız ise yolculuk boyunca bunları çıkarmamanız olacaktır.

Hizmetimize dahil olanlar arasında da tecrübeli rehberler de bulunmaktadır. Bu rehberlerimiz sizlere ata nasıl binileceğini, neleri yapıp neleri yapmamanız gerektiğini detaylıca anlatacaklardır. Bundan dolayı da rehberlerimizi dikkatlice dinlemenizi öneririz.

Hizmetlerimizden bir diğeri de vadi ve Peri Bacaları seyridir. Kapadokya bölgesinde yer alan Peri Bacaları ile vadilerin güzelliğini doya doya seyredebileceksiniz. Tüm bunların dışında da sizler için son bir hizmetimiz bulunmaktadır. O da unutulmayacak güzel bir anı ile Kapadokya gezinizi tamamlamak olacaktır.

Kapadokya At Turu Rotası

Bu bölgede düzenlediğimiz at turlarımız Göreme ve Ortahisar olmak üzere iki rotadan oluşmaktadır. Buna bağlı olarak da çeşitli tur saatleri bulunmaktadır. 1 saatlik turumuz gezilecek en az yeri kapsarken, 4 saatlik turumuzda da birçok yeri görme imkanınız vardır.

Göreme

1 Saatlik Tur

 • Kılıçlar Vadisi
 • Kızlar Manastırı
 • Güllü Vadi Kızılçukur Panorama Seyri

1 saatlik turumuzun rotaları Kılıçlar Vadisi ve Güllü Vadi gibi Kapadokya’nın en güzel vadilerine şahit olacaksınız. Bunun dışında da bu bölgede yer alıp tarihi değeri yüksek olan Kızlar Manastırı da yer alır. Aynı şekilde de Kızılçukur Panorama Seyri de rotası arasında yer almaktadır.

2 Saatlik Tur

 • Kılıçlar Vadisi
 • Kızlar Manastırı
 • Güllü Vadi
 • Kızılçukur Panorama

İçerisinde Kılıçlar Vadisi, Kızlar Manastırı, Güllü Vadi ve Kızılçukur Panorama Seyri rotaları bulunmaktadır. 1 saatlik turumuz ile aynı rotayı paylaşmaktadır.

4 Saatlik Tur

 • Kılıçlar Vadisi
 • Kızlar Manastırı
 • Güllü Vadi
 • Kolonlu Kilise
 • Haçlı Kilise
 • Kızılçukur Panorama Seyri
 • Aşk Vadisi

At Turumuzun en uzun turudur. Söz konusu turumuzun rotası da 1 saatlik ve 2 saatlik tur ile aynı güzergaha sahiptir. Fakat diğerlerinden daha uzun bir tur olduğundan dolayı, ekstra yerler barındırır içerisinde. Tarih açısından çok değerli olan Kolonlu Kilise ve Haçlı Kilise’yi de görme imkanınız olacak.

2 Saatlik Sunset (Gün batımı) Kapadokya At Turu

Farklı rota seçenekleri hakkında bilgi almak için MDC Hotel ve HTR Turkey Tours ile iletişime geçebilirsiniz. 16.00-17.00 gibi başlayan bu tur Kapadokya gelip de gün batımını en güzel yerden izlemek isteyenler için harika bir fırsat.

Gün Doğumu (Balonlarla birlikte) Kapadokya At Turu

Sabah saat 04.00-04.30 saatleri arasında başlayan gün doğumu turu balon manzaraları eşliğinde harika bir deneyim sunmaktadır.

2 Saatlik Özel Kapadokya At Turu

Tamamen özel istekler üzerine hazırlanabilen ve farklı bir rota ya da imkan sunan bu tur hakkında detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz. HTR Turkey Tours.

Ortahisar

1 Saatlik Tur

 • Ortahisar Vadisi
 • Yeşil Vadi
 • Hastane Manastırı

1 saatlik Kapadokya At Turu esnasında Ortahisar Vadisi’nden başlayan serüveniniz Hastane Manastırı’nda son bulacak.

2 Saatlik Tur

 • Ortahisar Vadisi
 • Yeşil Vadi
 • Pancarlık Vadisi
 • Peri Bacaları

1 saatlik tura ek olarak Peri Bacalarını yakından inceleyecek ve yeni keşifler yapacaksınız. Kapadokya’nın az bilinen vadilerinden biri olan Pancarlık Vadisi’nde keyifli dakikalar geçireceksiniz.

4 Saatlik Yarım Gün Kapadokya At Turu

 • Ortahisar Vadisi
 • Yeşil Vadi
 • Pancarlık Vadisi
 • Kepez Vadisi
 • Üzengi Vadisi
 • Ortahisar Kalesi

4 saatlik Yarım Gün Kapadokya At Turu ile Kapadokya’nın az bilinen vadilerinde keyifli vakitler geçireceksiniz.

6 Saatlik Tam Gün Kapadokya At Turu

 • Ortahisar Vadisi
 • Yeşil Vadi
 • Pancarlık Vadisi
 • Kepez Vadisi
 • Üzengi Vadisi
 • Gomeda Vadisi
 • Babayan Köyü
 • Ortahisar Kalesi

6 saatlik Tam Gün Kapadokya Turu ile Ortahisar Vadisi’nden başlayıp Ortahisar Kalesi’ne kadar geniş bir çemberi dolaşabilirsiniz. Uzun süre at üzerinde yapacağınız bu yolculuğa öğle yemeği de dahildir.

2 Saatlik Gün Doğumu Kapadokya At Turu

 • Kızıl Vadi
 • Gül Vadisi
 • Meskendir Vadisi

Kapadokya deneyiminize gün doğumunda yapacağınız bir aktivite eklemek istiyorsanız at turu bunun için en uygun olanı.

2 Saatlik Gün Batımı Kapadokya At Turu

 • Kızıl Vadi
 • Gül Vadisi
 • Meskendir Vadisi

Gündoğumu turuyla aynı rotada gezeceğiniz gün batımı turu görenleri hayrete düşürmektedir. Kapadokya’daki belki de en güzel vakitlerin başını gün batımı çekmektedir.

Kapadokya At Turu Hangi Mevsimde Yapılır?

Söz konusu turumuz için belli başlı bir mevsim bulunmamaktadır. Kapadokya’nın güzelliklerini at üstünde istediğiniz her mevsimde görebilirsiniz. Her mevsimde ayrı bir güzelliğe sahiptir bu bölge. Böylelikle de sizleri tüm güzelliklerden mahrum bırakmak istemiyoruz.

Kapadokya At Turu Hangi Saatlerde Yapılır?

Bu turumuz ile alakalı belli başlı bir saat ya da günümüz yok. At turlarımız haftanın her günü düzenlenmektedir. Size bağlı olarak hangi gün yapmak istiyorsanız o günü seçebilirsiniz. Aynı şekilde de saat konusunda da at turları sabah 08:00’da başlar, akşam 19:30’a kadar sürer. Kısacası bu saatler içinde istediğiniz gün ve saatte at turlarına katılım sağlayabilirsiniz.

MDC Hotel olarak sunduğumuz At turu aktivitelerinde ekipmanlar, otel transferleri ve eğitimler ücrete dahildir. At turu ne zaman yapılır derseniz, yılın her mevsiminde yapılmaktadır. Kapadokya’ya gelmişken bu deneyimi tatmanızı mutlaka tavsiye ederiz.

 

 

Call Now Button