onwin yeni giriş casino siteleri
Kapadokya Balon Turu

Kapadokya Balon Turu

Kapadokya Balon Turu

Güzel atlar ülkesi Kapadokya… Bunu demelerinin sebebi adı üstünde. Ancak bu size Kapadokya’ya gittiğinizde yapmanız gereken tek şeyin bu olduğu yanılsamasını vermesin. Aslında günümüzde burayı popüler yapan şey sıcak hava balon turudur. Yerli ve yabancı turistler, yılın on iki ayı, yaz-kış fark etmeksizin bu hazzı yaşamak için Kapadokya’ya gelirler. İnsan kişisel deneyimlere yatırım yapmalıdır. Yaşanan bir anın hazzı ve hatırası ömür boyu akılda kalmaktadır. Bu yüzden eşyalar edinmektense deneyimler biriktirmek daha anlamlı bir hayat için en iyi yoldur. Deneyimlerini zenginleştirmek için de insanlar, seyahat ederler. Bu bölgeye seyahat eden bir insan için olmazsa olmaz bir deneyim ise az önce bahsettiğimiz üzere, Kapadokya balon turu diyebiliriz.

Bu turlar, sadece Kapadokya bölgesine değil tüm Türkiye hatta dünya sathına popülaritesini yaymıştır. Kapadokya balon turu, doğanın iltimas geçtiği bir bölgeyi gökyüzünde güneş ışınlarının kırılımları ile izlerken uçmanın özgürlüğünü derinden hissedebileceğiniz bir deneyimdir. Dolayısıyla bu bölgeye gelenlerin bu deneyimi kazanmadan kesinlikle dönmemeleri gerekir. Bizler bu eşsiz deneyimi MDC Hotel olarak sunmaktayız. Sizler için de konu ile alakalı sorularınızı giderecek bir yazı hazırladık. Bu yazıda, Kapadokya balon turu ne kadar, Kapadokya balon turu güvenli mi? gibi sorularınıza cevap bulabilirsiniz. İyi okumalar dileriz.

kapadokya balon turu

Kapadokya Balon Turu Fiyatları

Bahsettiğimiz üzere bu bölgeye gelen turistlerin en çok tercih ettiği etkinliklerden biri Kapadokya balon turu olarak bilinmektedir. Kapadokya bölgesi, tarihi ve doğal güzellikleri yanında misafirlerine yaşattığı deneyimlerle de öne çıkmaktadır. Balon turu, sosyal medyanın da etkisi altında kalmaktadır. Buraya gelen misafirler özellikle eşsiz manzaralarda fotoğraflarının olmasını isterler. Ve gittikleri her yerde fotoğraf çekmeden dönmezler. Bu nedenle de Kapadokya reklama ihtiyaç duymadan ününü dünyanın her yerine duyurabilmektedir. Herkesin kabul edeceği üzere balon turu da elbette bu ünü hak eden bir etkinliktir. Misafirler özellikle bu ünlü etkinliğin, verdikleri ücrete değmesini istemektedirler. Bu konu hakkında sizlere önerimiz var. En çok araştırma yapılan konulardan biri Kapadokya balon turu fiyatları denilebilir. İstisnasız herkesin yapmak istediği turun fiyatı önem taşımaktadır. Bundan dolayı da Kapadokya balon turu fiyatı bölgeye gelen ya da gelmeyi düşünen birçok kişinin araştırdığı bir konudur. Ancak bunun kadar hatta bundan daha önemli bir konu daha vardır. O da bu turu hangi firmayla yapacağınızdır.

Siz değerli okuyucularımız için önemli bilgiler vereceğiz Kapadokya balon turu fiyatları hakkında araştırma elbette yapılmalıdır. Ancak rezervasyon yaptıracağınız firma da çok önemlidir. Güvenlik, verilen ücrete dahil olan hizmetler, uçuş süresi, uçuş konforu ve pilotların eğitim düzeyi gibi konular çok değerlidir. Her firmaya göre bu kurallar ve hizmetler değişiklik göstermektedir. Bu nedenle de fiyat farkları yaşanmaktadır. Ayrıca çok düşük fiyatlar sunarak misafirlerin iyi niyetlerinden faydalanmak isteyen insanlar maalesef ki olmayan balon turu satmaya çalışmaktadırlar. Bu kişiler Kapadokya balon turu satışı yapıp uçuşun yapılacağı gün türlü mazeretlerle uçuşun gerçekleşmeyeceğini söylemektedirler. Ve bu şekilde oyalanan misafirler, verdikleri ücretin karşılığında istedikleri hizmeti asla alamazlar. Bu nedenle de rezervasyon yaptıracağınız firmaya çok dikkat etmeniz gerekmektedir.

kapadokya balon turu

Kapadokya Balon Turu Fiyatında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yukarıda bahsettiğimiz durumlardan dolayı fiyat araştırması kadar uçuş yapacak firmanın da güvenilirliği önem arz etmektedir. MDC Hotel, 15 yıldan uzun süredir Kapadokya’da hizmet vermektedir. Belirledikleri vizyon, hem bölgenin hem de Türkiye turizminin yerli ve yabancı misafirlerimizin zihninde en iyi yerlerde tutmaktır. MDC Hotel, yalnızca misafirlerin zihninde değil gönlünde de yer tutmak için çalışmaktadır. Ancak yukarıda bahsettiğimiz gibi MDC Hotel’in aksine bu misyona çok aykırı insanların ve kurumların olmasından dolayı da üzüntü duymaktayız. Bu kapsamda herhangi bir hizmet satın alacak misafirlerimizi mümkün olduğunca dikkatli olmaya davet etmekteyiz. Tatilinizin kalitesini etkileyecek en önemli ögelerden biridir. Bu nedenle her alanda mutluluğunuz, bizim için çok önemlidir.

Kapadokya Balon Fiyatları 2022

Sizlere dikkat etmeniz gereken konularda tavsiyelerimizi sunduk. Bundan sonra sizlere Kapadokya balon fiyatları 2022 hakkında bilgi aktarmak isteriz. Öncelikle Kapadokya balon turu farklı tarzlarda olabilmektedir. Sizin özel isteklerinize göre şekil alabilmektedir. Örneğin Kapadokya balon turu kaç saat sürer diye sorarsanız bu, normal şartlarda 1 saat sürmektedir. Özel bir tura çıkmak isterseniz bu süreyi 2 saate kadar uzatabilirsiniz. Tabii eğer ailenizle, eşinizle veya sevgilinizle herkesten ayrı tur yapmak isterseniz de fiyat değişikliği yaşanmaktadır.

Kapadokya Balon Fiyatları Kişi Başı 2022

İşte herkesin aklındaki Kapadokya balon ne kadar? sorusunun cevabı: Standart Kapadokya balon turu fiyatları kişi başı 2022 itibariyle minimum 250 Euro’dur. Küçük sepetlerde fiyatlar farklılık göstermektedir. Bu küçük farklılık mevsime ve uçuş yoğunluğuna göre değişmektedir. Tüm firmalar uçuş fiyatlarını döviz kuru üzerinden belirlemek durumundadır. Türkiye’de neden döviz üzerinden işlem yapıldığını siz de herkes gibi merak ediyorsunuzdur. Bunun iki nedeni vardır. Birincisi, bu bölge turist ağırlıklı iş yapmaktadır. İkincisi ise, maliyetlerin döviz üzerinden hesaplanması ve balonların satışı ve tamir hizmetlerinin döviz üzerinden yapılmasıdır.

Kapadokya Balon Turu Fırsat

MDC Hotel en iyi Kapadokya balon turu fırsatlarını müşterilerine sunmaktadır. Eğer grup halinde balon turu yapmak istiyorsanız kişi başı ücretler oldukça uygun fiyatlara gelmektedir. Kapadokya balon turu kampanya ve fırsatlarından haberdar olmak için MDC Hotel ile iletişime geçebilirsiniz.

 

kapadokya balon turu

Kapadokya Balon Turu Ücretine Neler Dahil?

Kapadokya’ya gelen misafirler kimi zaman balon turu fiyatları hakkında tereddüt yaşamaktadırlar. Ancak bilinmelidir ki Kapadokya balon turu fiyatları bu deneyimi yaşayan insanların yorumlarına göre ederini hak eden seviyededir. Balon turu aslında bir süreç olarak tasarlanmıştır. MDC Hotel olarak 15 yılı aşkın turizm tecrübemizle misafirlerimizi bu deneyimlerinde en memnun kalacakları şekilde ağırlarız.

Kapadokya balon turu dahil olan hizmetler öncelikle otelden balon kalkış alanına transferle başlar. Bu transfer VİP araçlarla sağlanmaktadır. Genellikle balon turu için gün doğumu saatleri tercih edildiği için transferlerin iyi organize edilmesi önemli bir konudur.

Kapadokya balon turu ücretine dahil olan hizmetlerden biri de uçuş öncesi sizlere verilen kahvaltıdır. Sabahın mahur açlığını bastırmak için sağlıklı ürünlerle hazırlanan yiyeceklerle balon turuna hazırlık yapılmaktadır.

Kapadokya balon turu ücretine diğer dahil olan bir hizmetse uçuş öncesi eğitim ve güvenlik sigortalarıdır. Bu kapsamda tüm güvenlik ekipmanları da uçuşa dahildir. Uçuş sonrası alandan otelinize transfer de yine ücrete dahildir. Kısacası Kapadokya balon turu hizmetini MDC Hotel’de aldıysanız ödeyeceğiniz ücret sonrası, tamamen eşsiz bir deneyim olan uçuşunuz dışında hiçbir şeyi düşünmenize gerek yoktur.

Özetle, Kapadokya balon turu dahil olan hizmetleri sıralayacak olursak;

 • Sigorta.
 • Otelinizden alana ve alandan tekrar otelinize transfer.
 • Manzara eşliğinde sabah kahvaltısı.
 • İniş sonrasında şampanya ikramı.
 • İniş sonrasında atıştırmalık ikramı.
 • Balon turunu tamamladığınıza dair katılım sertifikası.
Kapadokya
unsplash.com

Kapadokya Balon Turu Güvenli Mi?

Kapadokya’ya gittiğinizde karşınıza çıkacak olan manzarayı tam olarak şöyle tanımlayabiliriz: Gökyüzünde, içinde insan olan ve uçan bir sepet. Bu sepeti yukarı doğru çeken de bir balon. Hem de binlerce. Bu bahsettiğimiz herhangi bir masal ya da kurgu sahnesi değil. Gerçek görüntüler. Ayrıca dünyanın neredeyse hiçbir yerinde bulunmayan peri bacalarının eşliğinde…

Kapadokya’da her gün yüzlerce balon uçmaktadır. Kapadokya balon turlarının, yıllardır devam eden bir etkinlik olduğu bir gerçektir. Ve bu düşünüldüğünde yapılan on binlerce uçuş sonrası edinilen tecrübe… Tüm bu açıklamaları yukarıdaki ifadelerimize katkı sunmak için yapmaktayız. Çünkü Kapadokya’ya gelen bazı misafirler balon turlarının güvenliği konusunda endişe yaşayabilmektedirler. Kapadokya balon turları güvenli mi diye sorulduğunda buna son derece emin bir şekilde güvenilirdir diyebiliriz.

Kapadokya’da bu turlarda kullanılan sıcak hava balonları, ayrıca dünyanın en güvenli ulaşım aracı olarak belirlenmiştir ve kanıtlanmıştır. Yukarıda belirttiğimiz gibi binlerce kez yapılan bu turlarda kaza oranı çok düşük seviyededir. Kaza durumları çok az yaşanır. Yaşansa bile bu pilotlardan dolayı değil, zorlu hava koşullarından dolayı yaşanmaktadır. Ayrıca tüm balon pilotları Sivil Havacılık eğitimi almış kişilerdir. Bununla birlikte balon firmalarının uçuşu öncesi denetimleri olmaktadır. Herhangi bir güvenlik riski taşıyan balon olması halinde uçuş lisansının iptaline kadar giden sert süreçler vardır.

Ayrıca MDC Hotel aracılığı ile yapacağınız balon turunda uçuş ve güvenlik ekipmanları deneyimli firmaları tarafından sağlanacaktır. Bununla birlikte lisanslarının ve izinlerinin tam olduğundan emin olabilirsiniz. Yıllardır en güvenli uçuşlar için misafirler, MDC Hotel’i tercih etmiştir. Bu eşsiz deneyiminizde her zaman yanınızda olacaklarından kuşkunuz olmasın.

Kapadokya Balon
unsplash.com

Kapadokya Balon Turları Ne Zaman Yapılır?

Kapadokya’da yapılan balon turlarının iki çeşidi vardır. Birincisi günün ilk ışıklarını izlemek amacıyla yapılan ve ‘ilk uçuş’ denilen turdur. Güneşin doğuşunu ve tüm o ışık cümbüşünü net bir şekilde gözlemleyebilirsiniz. İkincisi ise gün aydıktan sonra yapılan turdur, ismi ise ‘geç uçuş’. Bu uçuşa çok da fazla katılım sağlamak istemiyor misafirler çünkü bütün o harika renkleri ve eşsiz manzarayı kaçırmış oluyorlar. Bu nedenle genelde misafirleri ‘ilk uçuş’u tercih ediyorlar. Balon turları, yılın 12 ayı, 4 mevsim yapılabilen turlardır. Sadece hava koşullarının uygun olması gerekmektedir. Tek şart rüzgarın az olması diyebiliriz Ayrıca yağmurlu ve fırtınalı havalar siz misafirler için tehlikeli olacağından pilotlar, bu havalarda tur yapmamaktadır. Eğer siz balon turu satın alırsanız ve hava muhalefetinden dolayı turunuz iptal edilirse endişelenmenize gerek yok! Sizin için uygun ise ertesi güne tekrar bir tur programlanabilir veya ücretinizin tamamı kesinti olmadan sizlere ödenir.

Turları satın aldığınız firmadaki yetkililer, sizlere bir gün öncesinde ulaşıp turun ne zaman kalkacağını bildirirler. Balonunuzun kalkışından yaklaşık 1-1.5 saat öncesinde otelinizden alınırsınız. Sonrasında yüzlerce balonun yattığı devasa bir alana gidersiniz. Pilotların, balonları hazırlamasını beklerken muhteşem bir manzara eşliğinde kahvaltınızı yaparsınız. Yemeklerinizi yedikten sonra araçlarınızla balonların yanına gidersiniz. Pilotunuzun direktifleriyle balonun sepetine yerleşirsiniz. En sonunda da heyecanlı yolculuk başlar. Ortalama bir 1 saat boyunca güzeller güzeli manzaranın tanığı olursunuz. Güneşin doğuşuyla gökyüzünde oluşan şahane renkler sizleri büyüleyecektir. Turunuzun ardından iniş sırasında yine pilotunuzun yönergelerine uymanız gerekmektedir. Sıcak hava balonları ulaşım için güvenli araçlardan biri olsa da, hava şartlarının etkisiyle bazen aksaklıklar olabilmektedir. Bu gibi durumlarda panik olmadan inişe destek olmak herkesin faydasına olacaktır.

Kapadokya Balon Turları İçin En Uygun Mevsim Hangisi?

Sıcak hava balonlarına binmek, Kapadokya’ya gelen herkesin hayalidir diyebiliriz. Akla ilk Kapadokya balon turu ne zaman yapılır diye sorular düşer. Ancak düşünülenin aksine balon turlarının yapıldığı belirli bir mevsim yoktur. Kapadokya balon uçuşlarındaki en önemli unsur rüzgardır. Rüzgarın şiddetine göre her mevsim bu bölgede uçuş yapılmaktadır. Bu sebeple Kapadokya balon turu için uygun mevsim değil uygun gün aramak daha doğru olacaktır. Ayrıca MDC Hotel, sunduğu balon turu hizmetinde hava tahminlerini takip ederek misafirlerini turları hakkında şeffaf olarak bilgilendirmektedir.

Kapadokya Balon Uçuş Saatleri

Günün ilk saatleri, Kapadokya balon uçuş saatleridir. Sıcak hava balonları yanlızca gün doğumunda yapılmaktadır. Bunun sebebi, rüzgarın daha yumuşak olmasıdır. Sıcak hava balonları hava akımına göre hareket ettiği için hava koşulları oldukça önem arz etmektedir. Yaz dönemi, Nisan-Ekim arasındaki uçuşlar 04.00 ile 05.00 saatlerinde başlamaktadır. Kasım-Mart arasındaki kış dönemi uçuşları ise 05.00 ile 06.00 saatlerinde yapılmaya başlamaktadır.

Kapadokya Balon Kalkış Yeri

Balon turlarının neredeyse hepsi Göreme merkezli kalkış sağlamaktadır. Kapadokya’da yapılan balon turlarında balonlar öncelikle Gül Vadisi’nde hazılanmaktadır. Sonrasında ise Kızılçukur Vadisi’nden havalanmaktadır. Ardından güzel manzaralar eşliğinde Güvercinlik Vadisi, Paşabağ Rahipler Vadisi ve Zemi Vadisi ayaklarınızın altında gezeceksiniz.

Kapadokya Balon Turuna Çıkarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Böylesine güzel bir deneyime çıkmaya karar verdiyseniz bu kısmı dikkatlice okumalısınız! Bu deneyimin sizler için eşsiz ve unutulmaz olması için MDC Hotel olarak tüm detayları planlamak ve sizlere yardımcı olmak isteriz. Bunun için de siz değerli misafirlerimizin özellikle uçuş öncesi dikkat etmesi gereken konuları açıklıyoruz. Öncelikle balon turları genellikle gün doğumunda yapılmaktadır. Gün doğumu ise günün en erken saatleri ve aynı zamanda en soğuk saatleridir. Dolayısıyla bu vakitlerde havanın serin olduğunu düşünerek kalın giyinmenizde fayda vardır.

Kapadokya Balon Turu Ne Kadar Sürüyor

Kapadokya balon turları genellikle 1 saat kadar sürmektedir. Uçuş boyunca balonun sepeti içerisinde ayakta durarak deneyimi yaşarsınız. Bunun için rahat ayakkabılar tercih etmek sizin için çok faydalı olacaktır. Üzerinize alacağınız aksesuarlara dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Balon turu esnasında şapka, gözlük gibi aksesuarlarınızın uçma tehlikesi olduğundan yanınıza almamanızı, alsanız bile ipli tercih edip bir yere bağlamanızı tavsiye ederiz. Ayrıca balon turu esnasında bölgenin en güzel manzaraları tadına doyum olmayacak seyir imkanı sunar. Bu anları ölümsüzleştirmek isterseniz fotoğraf makinenizi yanınızda getirmenizi tavsiye ederiz.

kapadokya balon

Kapadokya Balon Turuna Kimler Katılamaz?

Balon turlarına katılabilmenizde beklenen en önemli unsur, balon sepetine binebiliyor olmanız gerekmektedir. Bunun haricinde;

 • Yeni operasyon geçirmiş kişiler,
 • Hamileler veya hamilelik ihtimali olanlar,
 • Kalça ya da bel ağrısı yaşayanlar,
 • 6 yaşından küçük çocuklar,
 • Yükseklik korkusu olanlar turlara katılamaz.

Kapadokya Balon Yaş Sınırı

Kapadokya balon turuna katılabilmek için 6 yaş sınırı bulunmaktadır. Bunun yanı sıra 16 yaşından küçük çocukların ise bir yetişkin ile beraber balon turuna katılmaları gerekmektedir.

Kapadokya Balon Kaç Metre Yükselir

Sıcak hava balonları hava koşullarına ve rüzgarın durumuna bağlı olarak irtifalarını ayarlarlar. Ortalama 800-900 metreye kadar çıkan balonların yasal olarak 1400 metreye kadar çıkması mümkündür. Ayrıca güzel bir manzaraya şahit olmanız için çok yükseğe çıkmanız gerekmez. Bazen pilotlar, peri bacalarını daha yakından görebilmeniz için zemine oldukça yakın uçabilirler.

Kapadokya Balon Kaç Kişilik ? Balonların Kapasitesi Nedir ?

Bir balon havalanmak için yaklaşık 10 ya da 20 kişiye ihtiyaç duymaktadır. Bu sayıya ulaştıktan sonra uçuş gerçekleştirilmektedir. Ancak aldığınız paketlere göre sayılar değişiklik göstermektedir. İsterseniz 2 kişi bile balon turu yapabilirsiniz. Tabii sayı değişirken ücretin de değiştiğinin farkında olmanız gerekmektedir. Misafirler genelde evlilik teklifi etmek için bu 2 kişilik balon turu seçeneğini kullanmaktadırlar. Eğer siz de partnerinize Kapadokya balonda evlilik teklifi gibi eşsiz bir deneyim yaşatmak istiyorsanız, MDC Hotel ile iletişime geçmelisiniz.

Kapadokya Balon Manzara

Balon turunuz sabah erken saatlerde otelinizden alınmanızla başlar. Saatler sabah 3.30-4.00 diyebiliriz. Sonrasında hazırlıkların bitmesiyle birlikte turunuza başlarsınız. Balon turuna katılanlar aslında panoramik olarak bir bölge turu yapmış olurlar. Bölgenin efsane üçlüsü Avanos, Ürgüp ve Göreme üzerinde süren uçuşlarda bölgenin hemen hemen tüm yapılarını kuşbakışı seyretmek mümkündür. Manzaraya eşlik eden güneş ışınları, Kapadokya yeryüzünü süsleyen peri bacaları ve bölgenin karakteristik yapıları olan ara sokaklardaki taş evler bu deneyimi eşsiz kılan unsurlar arasındadır.

Kapadokya Balon Fotograf Çekimi

Harika Kapadokya balon fotoğraf çekimi için doğru yerdesiniz. Sizlere burada nasıl güzel balon fotoğrafları çekebileceğinizden bahsedeceğiz. Öncelikle kontrol etmeniz gereken ilk şey, hava durumudur. Eğer hava koşulları uygun değilse balonunuz havalanmayacaktır. Uçuş sırasında rahat olmanız için şapka ve gözlük gibi aksesuarlar takmamanızı öneririz. Bu tarz aksesurlar rüzgardan dolayı uçabileceği için balon içerisinde rahat olmanızı engelleyebilir. Ayrıca balonda küçük bir alana sahip olacaksınız. Tüm bunlara dikkat ettikten sonra dilediğiniz gibi balon manzarası ve peri bacalarını fotoğraflayabilirsiniz. Elbette bu harika manzara içerisinde kendinizi çekmeyi de unutmayın.

Kapadokya Balon Evlilik Teklifi

Eşsiz Kapadokya manzarasında unutulmaz bir evlilik teklifi yapmayı kim istemez ki. Güzel bir kahvaltıyla başladığınız günün ardından uçuş sırasında pankart eşliğinde evlenme teklifi edeceksiniz. Yüzük ve çiçek takdiminizi yaptıktan sonra güzel bir pasta kesilecek. Bununla birlikte şampanya kutlaması ve kemanla istediğiniz bir müzik çalınacak. Her zaman mutlulukla anacağınız Kapadokya balon evlilik teklifi organizasyonunu MDC Hotel ile en güzel şekilde dizayn edebilirsiniz.

Evlilik teklifi dışında Kapadokya balon turu dahil pek çok organizasyon bulunmaktadır. Dilerseniz Kapadokya balayı paketleri içerisinde de balon turu satın alabilirsiniz. Öte yandan başka bir konseptle evlilik teklifi organizasyonu düzenleyip balon turunu da pakete dahil edebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için MDC Hotel ile iletişime geçebilirsiniz.

Kapadokya Balon Turu Rezervasyonu Nasıl Yapılır?

Kapadokya adıyla sıklıkla birlikte anılacak kadar bölgenin vazgeçilmez deneyimi haline gelen Kapadokya balon turuna katılmaya karar verdiniz. Bu eşsiz deneyimin en iyi şekilde geçmesi için tüm detayları düşünen firmamız sizlere bu konuda yardımcı olmaktan mutluluk duyar. MDC Hotel olarak 15 yılı aşkın bir süredir misafirlerimizin güvenle ve huzurla balon turu aktivitelerini gerçekleştirebilmeleri için çalışmaktayız. Kapadokya balon turu rezervasyonu yapmak için otelimizin web sitesinde sağ alt köşede bulunan Whatsapp ikonuna tıklayarak bizlere ulaşabilir ve rezervasyonunuzu planlayabilirsiniz.

Ayrıca

+90 (384) 341-4415

+90 (533) 201-5559

iletişim numaralarımıza ulaşarak da hızlıca rezervasyon yapabilirsiniz.

 

Call Now Button