onwin yeni giriş casino siteleri
Kapadokya Bölge Turu

Kapadokya Bölge Turu

Kapadokya Bölge Turu

Güzel Atlar Diyarı Kapadokya’da birçok tarihi yer ve eser mevcuttur. Tüm bu tarihi yerleri görmek, detaylara vakıf olmak için düzenlenen turlar vardır. Profesyonel rehberler ile yapılan söz konusu turlar, Kapadokya’da gezilmesi gereken yerler içinde bulunan eserlerin neredeyse tamamını kapsamaktadır. Kapadokya Bölge Turu ile, gezeceğiniz yerlerin detaylarını ayrıntılı olarak öğrenmeniz sağlanmaktadır. Bundan dolayı da turlara katılmak, rehberlerin burada anlattıklarını dinlemek her açıdan sağlıklıdır. Bu turların içinde kırmızı tur, mavi tur, yeşil tur ve sarı tur vardır. Ayrıca Kapadokya tur rehberi eşliğinde gezilince çok daha eğlenceli olmaktadır. Bu açıdan bizim gibi Kapadokya tur şirketleri sizler için birçok seçenek hazırlamaktadır. Tabii bunların içinden en uygununu ve güvenilir olanını seçmek zordur ancak HTR Turkey Tours hiçbir tereddüt yaşamadan seçebileceğiniz bir acentedir. Kapadokya tur fırsatları gibi önemli bir şeyi kaçırmamak ve Kapadokya paket tur rezervasyonu yaptırmak için bize ulaşın. Kapadokya’yı ziyaret edenler için düzenlenen turlardan en bilineni Kapadokya Kırmızı Tur adı ile geçmektedir.

Kapadokya Bölge Turu Hakkında

Kapadokya bölgesinde gezilecek görülecek birçok yer mevcuttur. Birçok kişi bu bölgeyi ziyaret ettiğinde nereleri gezeceğini, nasıl gideceğini bilemez. Bundan dolayı da Kapadokya’yı gezebilmeniz için birçok tur mevcuttur. Söz konusu turlar plan ve programlı bir şekilde Kapadokya’yı rehberler sayesinde gezmenizi sağlamaktadır. Bizler de HTR Turkey Tours olarak müşterilerimizin ihtiyaçlarına en doğru cevapları vermeye çalışmaktayız. Bu bağlantıda tercih edeceğiniz Kapadokya turlarından en uygun programı sizlere ulaştırmaktan mutluluk duyarız. Tercih ettiğiniz turlar ile sizlere Kapadokya’yı en verimli şekilde dolaşabileceğiniz geziler planlamaktayız. Kapadokya tur programı içeriğini sizler için sunmaktayız.

Kapadokya Kırmızı Tur Nedir?

HTR Tur olarak müşterilerimizin ihtiyaçlarına karşın en doğru cevapları vermeye çalışmaktayız. Bu bağlantıda tercih edeceğiniz Kapadokya turlarından en uygun programı sizlere ulaştırmaktan mutluluk duyarız. Söz konusu turlardan birinin ismi Kapadokya Kırmızı Tur olarak bilinmektedir.

Kapadokya’nın birçok yerini görme imkanına ulaşacağınız Kapadokya Kırmızı Tur, sizlere Kapadokya bölgesinin en güzel ve en heyecan verici yerlerini gezme imkanı tanımaktadır. Ayrıca, Kapadokya Kırmızı Tur fiyatları kişi başı 1100 TL’dir. Kapadokya’da yer alan değerli yerleri, Kırmızı Tur’a katılarak gezebilirsiniz.

Kapadokya bölge turu
mdchotel.com

Kapadokya Kırmızı Tur Güzergahı

 • Devrent Hayal Vadisi
 • Paşabağları
 • Göreme Açık Hava Müzesi
 • Avanos Çanak Atölyesi
 • Uçhisar Kalesi
 • Göreme Panorama

Söz konusu turlar, Kapadokya’nın farklı bölgelerini içerisinde barındırmaktadır. Her Kapadokya Bölge Turu bambaşka bir Kapadokya güzelliğini çıkarır karşınıza. Bu turlardan biri de Kırmızı Tur’dur. Kırmızı Tur güzergahı Devrent Hayal Vadisi ile başlar ve Paşabağları ile devam eder. Bunun ardından da üçüncü rotanız içerisinde barındırdığı muazzam kiliseler ile Göreme Açık Hava Müzesi’dir. Hemen ardından, Avanos‘un en meşhur olduğu yerler ile devam edilir. Söz konusu yerler de Çanak Atölyeleri‘dir. Burada çanak yapımını izleyebilir ya da işe siz de bulaşabilirsiniz. Nasıl çanak yapıldığını en güzel bir şekilde öğrenebilirsiniz. Hemen ardından Kapadokya’nın en önemli kalesine doğru yol alacaksınız. Söz konusu kale de Uçhisar Kalesi’dir. Son olarak da Kapadokya’nın en önemli mutlaka görülmesi gereken kısmına yani Göreme Panorama ile yolculuğunuz sona erecektir.

 

kapadokya bölge turları
mdchotel.com

Kapadokya Yeşil Tur Nedir?

Kapadokya Yeşil Tur, Kapadokya bölgesindeki birçok alanı kapsayan turlardan biridir. Aynı zamanda Ihlara Vadisi‘nden Yeraltı şehrine kadar birçok yeri kapsamaktadır. Kapadokya Yeşil Tur fiyatları kişi başı 1400 TL’dir.

Kapadokya Yeşil Tur Güzergahı

 • Ihlara Vadisi
 • Belisırma Köyü
 • Selime Manastırı
 • Yeraltı Şehri

En az diğer turlar kadar keyif verici bir deneyim yaşamaktadır sizlere. Söz konusu turumuz ise Kapadokya’nın gezdikçe daha da çok keşfetme isteğinizi uyandıracak vadisi Ihlara Vadisi ile başlayacak. Burada yapacağınız uzun bir yürüyüşün ardından doğayla iç içe, huzur bulmanızı sağlayan Belisırma Köyü ile devam edeceksiniz yolculuğunuza. Hemen ardından da bildiğiniz gibi Kapadokya, kilise ve manastırları ile meşhur bir bölgedir. Bundan dolayı da güzergahımız arasında Selime Manastırı yer almaktadır. En son olarak da binlerce yıl önce yapılmış daha farklı yerleri göreceğiz. Yerin metrelerce altına inşa edilmiş yeraltı şehirleri. Gezerken ağzınızın açık kalacağı ve en güzel anılarınızı biriktireceğiniz bir tur için Yeşil Tur tam size göre.

kapadokya bölge

Kapadokya Mavi Tur Nedir?

Kapadokya’yı en uygun fiyata, düzenli bir plana uygun olarak gezmek mümkündür. Bunun için de Kapadokya turlarından biri olan Kapadokya Mavi Tur’a katılabilirsiniz. İçerisinde Vadi, köy ve yeraltı şehri bulunan bu tur, unutamayacağınız güzel anlar yaşamanıza neden olacaktır. Eğer Kapadokya Mavi Tura katılmak isterseniz kişi başı ücreti yalnızca 1000 TL’dir.

Kapadokya Mavi Tur Güzergahı

 • Kızılçukur Vadisi
 • Çavuşin Köyü
 • Yeraltı Şehri
 • Güvercinlik Vadisi

Söz konusu turumuzun ilk durağı Kızılçukur Vadisi olacaktır. Kapadokya bölgesinde mutlaka uğramanız, görmeniz gereken vadiler arasında ilk sıradadır. Kayalarının kızıllığından adını alır aynı zamanda. Bu kızıllığı izlerken bambaşka dünyalara gittiğinizi düşleyecek, kızıl kayalarda kaybolma isteğiniz oluşacaktır.

İkinci durağımız da Çavuşin Köyü‘dür. Kapadokya’nın en önemli köyleri arasında yer alan söz konusu köyü, adım adım gezeceksiniz. Böylelikle de tüm güzelliklerine şahit olacaksınız.

Üçüncü durağımız da söz konusu bölgenin en önemli mekanlarından birine uğrayacağız. Yüzlerce metre yerin altına inşa edilen yeraltı şehirleri, sizleri şaşkına çevirecek. Binlerce yıl önce teknolojiden uzak bir şekilde bu yerlerin nasıl yapıldığına dair iyice düşünecek fakat işin içinden çıkamayacaksınız.

Mavi Tur’un en son durağı da Güvercinlik Vadisi’dir. Güvercin ve güvercinlikleri ile meşhur olan bu vadide, yürüyüşünüz boyunca birçok güvercinlik ile karşılaşacaksınız. Aynı zamanda da büyüleyici manzarası sizi kendine hayran bırakacaktır.

kapadokya bölge turu
mdchotel.com

Kapadokya Turu Fiyatları

Daha önce de değindiğimiz gibi, söz konusu turlarımızın her biri içerisinde farklı rotalar barındırmaktadır. Bundan dolayı da turlarımızın fiyatları değişkenlik göstermektedir.

Devrent Hayal Vadisi, Paşabağları, Açık Hava Müzesi, Avanos Çanak Atölyeleri, Uçhisar Kale Altı ve Göreme Panorama gibi yerleri barındıran Kırmızı Tur’a bakalım. Bu turumuzun fiyatı için de kişi başı 1100 TL diyebiliriz.

Devamında Kızılçukur Vadisi, Çavuşin Köyü, Yeraltı Şehri Turu ve Güvercinlik Vadisini barındıran Mavi Turumuz var. Bu turun da fiyatı Kırmızı Tur ile aynıdır. Mavi Tur için de 1000 TL’lik fiyat bilgisi verebiliriz.

Son olarak ise Yeşil Tur’a bakalım. Ihlara Vadisi, Belisırma Köyü, Selime Manastırı ve Yeraltı Şehri rotasına sahip bir turumuzdur. Bu tur ise daha kapsamlı bir gezi rotasına sahip olduğu için diğerlerinden biraz daha pahalıdır. Yeşil Turumuzun fiyatı da 1400 TL’dir.

Kapadokya Bölge Turu Neler Dahil?

Sizlerin en güzel anıları biriktirebilmeniz bizler için çok önemli. Bundan dolayı da memnuniyetinizi arttırabilmek adına söz konusu turlarımıza dahil olan bazı hizmetler ekledik. Böylelikle bu turlardan keyif alabilecek, hafızanızdan silemeyeceğiniz anılara sahip olacaksınız.

Turlarımıza dahil olan hizmetlere gelecek olursak da sizlere kısaca belirtelim. İlk olarak katılım sağlayacağınız turumuzun içinde yer alan rotalar hizmetimiz dahilindedir. Kapadokya’nın en güzel yerleri, en güzel tarihi ve doğal bölgelerini sizlere sunmaktan büyük mutluluk duyacağız.

Bunun dışında da dahil olan bir diğer hizmetimiz de mevcut. O da öğle yemeği olacaktır. Turumuz esnasında birçok yeri görüp gezeceğiniz için yorgun olacaksınız. Böylelikle de yorgunluğunuzu üzerinizden atmanız için de öğle yemeği düzenliyoruz. Yeşil Tur, Kırmızı Tur ve Mavi Tur’da da bu hizmetimiz bulunmaktadır. Fakat Yeşil Tur’da bir istisna mevcut. O da sizin isteğinize bağlı olarak Belisırma Köyü’nde ya öğle yemeği yiyecek ya da Kapadokya’nın güzellikleri karşısında piknik yapacaksınız. Bu durum tamamen sizin isteğinize bağlı olacaktır.

Söz konusu Kapadokya Bölge Turu bünyesinde Kapadokya’nın birçok güzelliğini barındırı. Kırmızı Tur, Mavi Tur ya da Yeşil Tur hangisine isterseniz katılım sağlayabilirsiniz. Sizlere bu konuda en güzel anları yaşayacağınızı garanti etmekteyiz.

Günübirlik Kapadokya Turu

Kısa bir süre için Kapadokya’ya gelecekseniz, dolu dolu vakit geçirebileceğiniz turlar bulunmaktadır. Özellikle kırmızı tur, yeşil tur ve mavi tur bir gün içerisinde tüketebileceğiniz en popüler günübirlik Kapadokya turu seçeneklerindendir. İstanbul çıkışlı Kapadokya turu, Ankara çıkışlı Kapadokya turu ve İzmir çıkışlı Kapadokya turu gibi çeşitli illerden günübirlik turlar kalkmaktadır. Bunların dışında Trabzon çıkışlı Kapadokya turu ve Kayseri çıkışlı Kapadokya turu da oldukça rağbet görmektedir. Ayrıca Adana çıkışlı Kapadokya turu da bÇoğu ilden ulaşım için uçaklı Kapadokya turu düzenlenirken civar illerden otobüsle de turlar düzenlenmektedir. Havalimanına ulaştıktan sonra tur için alana transferiniz acentemiz tarafından sağlanacaktır. Ayrıca, Kapadokya’da konaklamayı düşünürseniz MDC Hotel ile verimli bir plan yapabilirsiniz.

Haftasonu Kapadokya Turu

Kapadokya’da keyifli bir haftasonu tatilini kim istemez ki. Şehrin stresinden kaçıp Kapadokya’nın tarihi ve doğal güzelliklerine kendinizi bırakın. Ardınızda unutulmaz bir haftasonu tatili kalsın. Haftasonu tatiliniz için pek çok farklı opsiyon mevcut. Bunlardan birisi MDC Hotel’de konaklarken iki gün içerisinde farklı rotalarda Kapadokya bölge turlarına katılmak. Üstelik bu turları ATV turu, balon turu, at turu, jeep safari turu gibi seçeneklerle yapabilirsiniz. Bunun dışında motorlu taşıtlardan uzak durmak istiyorsanız Kapadokya yürüyüş turları ya da Kapadokya bisiklet turu da opsiyonlar arasında.

İkinci seçenek ise trenle Kapadokya turu. Tren yolculuğunuz için 1, 2 ya da 3 günlük seçenekler mevcut. Hızlı tren ile yapacağınız bu seyahat için İstanbul’un tüm hızlı tren duraklarından binebiliyorsunuz. Ayrıca bu turlar genellikle 1. gün Konya 2. ve 3. günler Kapadokya’yı gezdirecek şekilde düzenleniyor. Kapadokya seyahatinizde Ihlara Vadisi, Göreme, Avanos ve daha birçok güzellikle karşılaşıyorsunuz. Siz de güzel bir haftasonu tatili planı için acentemiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Kapadokya Turu Fırsatları

Kapadokya turu fırsat dolu bir çok tatil içermektedir. Özellikle 1 gece 2 günden 5 gece 6 güne kadar dört farklı seçenekte hazır Kapadokya paketleri bulunmaktadır. Bu paketlere acentemiz ile iletişime geçerek rezervasyon yapabilirsiniz.

Kapadokya 1 Gece 2 Gün

Kısa süreli ve en çok tercih edilen tatillerin başında Kapadokya 1 Gece 2 Gün tatil fırsatı geliyor. İlk gün otelinize yerleştikten sonra dilerseniz at turu ya da ATV turuna katılabilirsisiniz. Ardından yöresel lezzetlerin sunulduğu harika bir akşam yemeği sizleri bekliyor. Yemekten sonra Kapadokya hamamlı oda ve jakuzili odada keyifli vakitler geçirebilirsiniz. İkinci gün ise Kapadokya bölge turu öncesi enerji depolamak için güne güzel bir açık büfe kahvaltıyla başlıyorsunuz. Tur öncesinde anahtar teslimi yapıp eşyalarınızı resepsiyona teslim ettikten sonra alana transferiniz sağlanıyor. Kırmızı tur ile güzel bir bölge turu yaptıktan sonra tatiliniz tamamlanıyor. Ardından havaalanına transferiniz sağlanıyor.

Kapadokya 3 Gece 4 Gün

Premium suit odalarda kalacağınız Kapadokya 3 gece 4 gün tatili ile unutulmaz bir deneyim yaşayacaksınız. Tatil boyunca açık büfe kahvaltısı ve akşam yemekleri elbette pakete dahil. Paket içerisinde 1 saatlik ATV turu dışında 2 farklı bölge turuna katılacaksınız. Otele geldiğiniz ilk gün dinlenmeniz ve bölgeyi tanımanız için sizlere ayrılacak. İkinci gün kırmızı tur, üçüncü gün yeşil tur yapılacak. Dördüncü gün ise 1 saatlik ATV turu ile tatiliniz sona erecek. Ardından havaalanına transferiniz sağlanacak.

Kapadokya 4 Gece 5 Gün

Kapadokya 4 gece 5 gün tatiliniz boyunca hamamlı preimum kral suit odalarda konaklayacaksınız. Sizlere özel yöresel açık büfe kahvaltısı ve akşam yemeği servis edilecek. Geldiğiniz gün dinlendikten sonra ertesi gün kırmızı tur ile bölge turlarına başlayacaksınız. 3. gün yeşil tur ve 4. gün mavi tur bölge turlarını tamamlayacaksınız. Ayrıca öğle yemeğiniz bölge turu içerisinde servis edilecektir. 5. günü birer saatlik iki turla tamamlayacaksınız. Rehberler eşliğinde 1 saat Kapadokya ATV turu, 1 saat Kapadokya at turu gerçekleştirdikten sonra tatiliniz sona erecek. Ardından güzel anılar eşliğinde havalimanına transferiniz sağlanacak.

Kapadokya 5 Gece 6 Gün

Hamamlı premium kral suit odalarda geçireceğiniz Kapadokya 5 gece 6 gün tatiliniz boyunca bölgeyi keşfetmek için çok fazla zamanınız olacak. Tatil boyunca 4 farklı bölge turu ve 2 farklı aktivite yapacaksınız. Ayrıca kaldığınız günler boyunca açık büfe kahvaltısı ve akşam yemeği dahil. Öğle yemeği ise bölge turları esnasında servis edilecek. Geldiğiniz 2. gün kırmızı tur, 3. gün yeşil tur 4. gün ise mavi tur yapacaksınız. Turun 5. günü ise Mustafapaşa turu yapacaksınız. Kapadokya’nın meşhur ve tarihi kasabalarından Mustafapaşa’da vakit geçirmek için pek çok zamanınız olacak. 6. gün ise bir saat at turu, 1 saat Atv turu yapacaksınız. Bu uzun ve güzel tatiliniz sona erdiğinde havaalanına transferiniz sağlanacak.

 

 

 

Call Now Button