Kapadokya Türk Gecesi

Kapadokya Türk Gecesi

Kapadokya Türk Gecesi

Bir Kapadokya seyahatinde gezmek, görmek, tatmak, hissetmek ve bizzat katılım sağlayarak yaşamak gereken birçok deneyim vardır. MDC Hotel olarak sunduğumuz balon turu ya da ATV turu gibi etkinliklere ek olarak farklı deneyimler sunan etkinlikleri de değerlendirmek lazım. Kapadokya Türk gecesi etkinliği bu deneyimlerden biri. Ortalama 3 saat süren Kapadokya Türk gecesi, genellikle mağara otellerin restoranlarında ya da yeraltı restoranlarda yapılır. Folklorik danslar, kültürel gösteriler, geleneksel oyunlar eşliğinde yöresel yemeklerin yendiği bir etkinliktir. Danslar ve gösteriler sadece Kapadokya bölgesinden değil Türkiye’nin farklı bölgelerinden de yöresel gösteriler yapılmaktadır. Etkinlikler alkollü ya da alkolsüz şeklinde seçeneklere sahiptir.

KAPADOKYA TÜRK GECESİ FİYATLARI NEDİR?

Kapadokya Türk gecesi fiyatları tercih ettiğiniz restorana göre değişiklik göstermektedir. Sınırsız içecek ve yemeğin de dahil olduğu etkinliğe katılım ücreti 400-750 Türk Lirası arasında değişiklik göstermektedir. Alınan hizmete göre oldukça makul bir fiyat olduğu bilinmektedir. Misafirlerimiz isterse yemeksiz programı da tercih edebilmektedir. Öyle olduğunda doğal olarak bu ücret daha ucuz olacaktır.

Kapadokya Türk gecesi etkinlikleri genelde Avanos ve Uçhisar’da bulunan yeraltı restoranlarında yapılır. Bu sebeple Türk gecesi etkinliklerine aynı zamanda yeraltı geceleri de denir. Bu programlar genellikle Anadolu’nun önemli kültürü olan Mevleviliğin Semah gösterileri ile başlar. Semah gösterileri ardından Türk kültüründe yer tutan evlilikten komşu ilişkilerine kadar bazı konular gösterilerde işlenmektedir. Bunlara Türklerin hayatlarında uyguladıkları da ritüeller de ekleniyor. Gösterilerin ardından Türk Sanat Musikisi eserleri seslendirilmektedir. Özellikle gün boyu Kapadokya’yı gezip çeşitli turlara katıldıktan sonra akşamında böylesine dinlendirici gösteri ve müzikler çok iyi bir his kazandırmaktadır. Etkinliklerin yapıldığı mekanların ambiyansı da etkinliğe bambaşka bir hava katıyor. Etkinliğe yabancı turistler kadar yerli turistler de ilgi göstermektedirler. Etkinlik sonlarında çeşitli oyun havaları eşliğinde katılımcılar da dans edebiliyor.

KAPADOKYA TÜRK GECESİ ETKİNLİĞİ

Etkinliklerde genellikle otel transferleri ücrete dahil olur. Etkinliği yemekli olarak tercih ettiyseniz yemek menüsünde zengin içerikle karşılaşırsınız. Soğuk mezelerden ara sıcaklara, ana yemek sonrası meyve ve içecek ikramı sizleri beklemektedir. Ayrıca kuruyemişlere kadar farklı yiyecek ve içecek imkanı mevcuttur. Programın ilerleyen saatlerinde sahne gösterisini yapan kişiler katılımcıları da sahneye çekerek etkinliğin eğlence dozunu üst seviyeye taşırlar.

MDC Hotel olarak misafirlerimize sunduğumuz deneyimleri zenginleştirmek için onların Kapadokya Türk Gecesi etkinliğine katılımlarında da destek olmaktayız. Seyahatiniz öncesi Türk gecesi etkinliği katılımınızı organize etmek isterseniz linkteki iletişim numaralarından bize ulaşabilirsiniz.

Şimdi Ara