onwin yeni giriş casino siteleri
Kapadokya Türk Gecesi

Kapadokya Türk Gecesi

Kapadokya Türk Gecesi

Bir Kapadokya seyahatinde gezmek, görmek, tatmak, hissetmek çok önemlidir. Ayrıca bizzat katılım sağlayarak yaşamak gereken birçok deneyim vardır. MDC Hotel olarak sunduğumuz balon turu, at turu ya da ATV turu gibi etkinliklere ek olarak farklı deneyimler sunan etkinlikleri de değerlendirilmelidir. Kapadokya Türk gecesi etkinliği bu deneyimlerden biridir. Ortalama 3 saat süren bu etkinlik, genellikle mağara otellerin restoranlarında ya da yeraltı restoranlarda yapılmaktadır. Folklorik danslar, kültürel gösteriler, geleneksel oyunlar eşliğinde yöresel yemeklerin yendiği bir etkinliktir. Danslar ve gösteriler sadece Kapadokya bölgesinden değil Türkiye’nin farklı bölgelerinden de yöresel gösteriler yapılmaktadır. Etkinlikler alkollü ya da alkolsüz şeklinde seçeneklere sahiptir.

Türk Gecesi Kapadokya

Kapadokya’da Türk Gecesi, bu bölgeye geldiğinde felekten bir gece çalmak isteyenlerin ilk tercihidir. Sizlere günün yorgunluğunu unutturacak muhteşem bir gösteri sunmaktadır. Bölgenin muhteşem yapısına ek olarak mağaralardan dönüştürülen restoranlarda yapılmaktadır. Bu gecelerde Türk kültürünü sonuna kadar deneyimleyeceğinize emin olabilirsiniz. İlgi çekici Türk folklorik danslarına bir de mekanın büyüleyici atmosferi eklenince eğlenceniz katlanacaktır. Mekanlar ortalama 200 ile 1000 kişi kapasitelidir. Bu gecelere katılmak için mevsim fark etmemektedir. Yaz, kış ne zaman isterseniz düzenlenen gecelere katılabilirsiniz.

Kapadokya Türk Gecesi’nde Neler Olur?

Turlar, akşam 19.00-20.00’dan sonra başlamaktadır. Bu gecelere katılmadan önce kesinlikle rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Mekana gittiğinizde, rezervasyonunuzun olduğu masaya alınırsınız. Gece başlamadan içecekleriniz masanızda hazır olarak sizleri beklemektedir. Çünkü her iki pakette de sınırsız alkollü veya alkolsüz içecek mevcuttur. Eğer yemeksiz menüyü tercih ettiyseniz, masanıza gösteri başlamadan önce içecekler ve mezeler konulmaktadır. Eğer yemekli menüyü tercih ettiyseniz içecekler ve mezeler konulurken sizlere yemek tercihiniz sorulmaktadır. Tavuk veya et şeklinde verdiğiniz siparişler gecenin ilerleyen dakikalarında sizlere servis edilmektedir.

Yemekli Paket Menü

 • 10 çeşit soğuk meze.
 • Ara sıcak-Sigara böreği.
 • Ana yemek-Et veya tavuk sote, yanında pilav.
 • Salata.
 • Sınırsız alkollü veya alkolsüz içecek.
 • Tatlı.
 • Meyve tabağı.
 • Kuruyemiş çeşitleri.

Yemeksiz Paket Menü

 • 10 çeşit soğuk meze.
 • Sınırsız alkollü veya alkolsüz içecek.
 • Meyve tabağı.
 • Lokum.
 • Kuruyemiş çeşitleri.

Türk Gecesi Gösteri İçeriği

 • Kafkas Dansı.
 • Oryantal Dans Gösterileri.
 • Türkiye’nin 7 farklı bölgesine ait folklorik gösteriler.
 • Misafirler ile etkileşime geçen gösteriler.
 • Dansöz Show.
 • Misafirler ile etkileşimli danslar.
 • Kapanışta pop müzik.
 • Türk Gecesi Programı yaklaşık 3 saat sürmektedir.

Kapadokya Türk Gecesi’nde Neler Yapılır?

Bu program genelde; Uçhisar, Ürgüp, Göreme ve Avanos bölgelerinde yapılmaktadır. Bunun nedeni buraların sahip olduğu geniş mekanlardır. Daha önce de bahsettiğimiz gibi programlar yaklaşık 3 veya 4 saat sürmektedir. Bu da demektir ki 3 veya 4 saatliğine gerçek hayattan uzaklaşıp büyüleyici bir gösterinin içinde olacaksınız. Özel olarak mağaralardan oyulan büyük mekanlarda zaman geçirmek, sizlere inanılmaz hisler verecektir. Öncesinde, bu gecelere katılmak istiyorsanız rezervasyon yaptırmanızda fayda vardır. Bazı paketleri satın aldığınızda buna ulaşım da dahil olabilmektedir. Ancak bu konuyu görüşmeniz gerekmektedir zira ulaşım dahil değilse ve aracınız yoksa bu konuyu kendiniz halletmeniz gerekmektedir. Kendi aracınızla gidecekseniz restoranın konumunu internetten öğrenip yola çıkabilirsiniz. Otopark konusunda da bir endişeniz olmasın! Neredeyse tüm mekanların araçlarınız için yeterli otoparkı mevcuttur.

Mekana sizlere belirtilen saatten 15-20 dakika önce gitmenizde fayda vardır. Bahsettiğimiz üzere siz gelmeden içecekleriniz ve mezeleriniz masanızda sizleri hazır olarak beklemektedir. Gösteri başlamadan hemen önce siparişleriniz alınır ve ilerleyen dakikalarda sizlere servis edilir. İlk aşamada semazen gösterisi çıkar sahneye. Daha sonra ise Türk geleneklerinin sergilendiği birçok tiyatro gösterisi sunulur. Ardından dans şovları gelir ki bu, şüphesiz en çok eğleneceğiniz bölüm olacaktır. Hatta gösterinin sonlarında doğru sizde de sahneye atlayıp dans etme isteği uyandıracaktır bu eşsiz eğlence!

Kapadokya Türk Gecesi Fiyat

Kapadokya Türk gecesi fiyatları tercih ettiğiniz restorana göre değişiklik göstermektedir. Sınırsız içecek ve yemeğin de dahil olduğu etkinliğe katılım ücreti 70-90 Euro arasında değişiklik göstermektedir. Bunun, alınan hizmete göre oldukça makul bir fiyat olduğu bilinmektedir. Misafirler, isterlerse yemeksiz programı da tercih edebilmektedir. Öyle olduğunda doğal olarak ödeyecekleri ücret çok daha az olacaktır. Ayrıca otel transferi de ücrete dahildir.

Yemekli Kapadokya Türk Gecesi Fiyat 89 Euro

Yemeksiz Kapadokya Türk Gecesi Fiyat 70 Euro’dur 

Kapadokya Türk gecesi etkinlikleri genelde Avanos ve Uçhisar’da bulunan yeraltı restoranlarında yapılmaktadır. Bu sebeple Türk gecesi etkinliklerine aynı zamanda yeraltı geceleri de denmektedir. Bu programlar genellikle Anadolu’nun önemli kültürü olan Mevleviliğin Semah gösterileri ile başlamaktadır. Semah gösterileri ardından Türk kültüründe yer tutan evlilikten komşu ilişkilerine kadar birçok konu gösterilerde işlenmektedir. Bunlara Türklerin hayatlarında ve özel günlerinde uyguladıkları ritüeller de eklenmektedir. Gösterilerin ardından Türk Sanat Musikisi eserleri seslendirilmektedir. Özellikle gün boyu Kapadokya’yı gezip çeşitli turlara katıldıktan sonra akşamında böylesine dinlendirici gösteri ve müzikler sizlere çok iyi bir his verecektir. Etkinliklerin yapıldığı mekanların ambiyansı da etkinliğe bambaşka bir hava katmaktadır. Etkinliğe yabancı turistler kadar yerli turistler de ilgi göstermektedirler. Etkinlik sonlarında çeşitli oyun havaları eşliğinde katılımcılar da dans edebilmektedir.

Kapadokya Türk Gecesi Mekanları

Bu bölgede Türk Gecesi etkinliğini yapan sayılı sayıda mekan vardır. Bunun nedeni de etkinliklerin kapasitesinin 200 ile 1000 kişi arasında yapılmasıdır. İşte bu nedenle de çok büyük mekanlar gerekmektedir. Bahsettiğimiz üzere mekanlar sayılı sayıda olduğu için gitmeden önce mutlaka rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Mekanın kapısına kadar gidip eğlenmeden geri dönmek gerçekten çok üzücü olacaktır. Bu mekanlardan bazıları şu şekildedir:

 • Uranos & Sarıkaya Restaurant (Avanos)

2001 yılında hizmet vermeye başlamış olan bu restoran, Nevşehir Avanos ilçesinde bulunmaktadır. Ayrıca en büyük restoranlardan biridir. Yaklaşık 750 kişi kapasitesi bulunmaktadır.

 • Evranos Restaurant (Avanos)

Burası, Avanos ilçesinde Türk Gecesi etkinliği yapan en köklü mekanlardan biridir. Yaklaşık 450 kişi kapasitesi vardır. Bu mekan da mağaradan dönüştürülmüştür.

 • Halayhan Restaurant (Uçhisar)

Bu mekan, Nevşehir ile Ürgüp arasında kalmaktadır. Yine mağaradan dönüştürülen restoranda, beş adet loca bulunmaktadır. Bütün localardan gösteri, rahat bir şekilde izlenebilmektedir.

 • Harmandalı Restaurant (Uçhisar)

Oldukça otantik bir havaya sahiptir. İçeriye girdiğiniz anda bu havaya kapılacağınıza emin olabilirsiniz. Özellikle dans konusunda oldukça iyi oldukları bilinmektedir.

 • Yemeni Restaurant (Uçhisar)

Bu restoran, Uçhisar’da bulunan Çardak Yolu’nun girişinde bulunmaktadır. Olağanüstü güzellikteki mağaralar oyularak yapılmıştır. İzlediğinizde gerçekten büyüleneceğiniz gösteriler sunmaktadır sizlere.

 • Yaşar Baba Restaurant (Uçhisar)

Yaşar Baba Restoran, 1980 yılından beri aktif olarak hizmet vermektedir. Kapadokya Türk Gecesi etkinliğini ilk yapan mekanlardan biri olduğu bilinmektedir. Ortalama 600 kişi kapasitelidir. Yazın sıcaklık konusunda bir sıkıntı yaşamazsınız fakat kışın misafirlerinin mağdur olmaması adına masalarda ısıtıcı bulunmaktadır.

Türk Gecesi Etkinliği

Etkinliklerde genellikle otel transferleri ücrete dahil olmaktadır. Etkinliği yemekli olarak tercih ettiyseniz yemek menüsünde zengin içerikle karşılaşırsınız. Soğuk mezelerden ara sıcaklara, ana yemek sonrası meyve ve içecek ikramı sizleri beklemektedir. Ayrıca kuruyemişlere kadar farklı yiyecek ve içecek imkanı mevcuttur. Programın ilerleyen saatlerinde sahne gösterisini yapan kişiler katılımcıları da sahneye çekerek etkinliğin eğlence dozunu üst seviyeye taşırlar. Sizler de eminiz ki hem başka insanlarla tanışabileceğiniz hem de farklı gösteriler izleyerek yemek yiyebileceğiniz bir ortama hayır diyemezsiniz.

MDC Hotel olarak misafirlerimize sunduğumuz deneyimleri zenginleştirmek için onların Kapadokya Türk Gecesi etkinliğine katılımlarında da destek olmaktayız. Seyahatiniz öncesi Türk gecesi etkinliği katılımınızı organize etmek isterseniz Kapadokya Türk Gecesi iletişim linkine tıklayabilirsiniz.

Call Now Button