Kapadokya Balon Turu

Kapadokya Balon Turu

İnsan kişisel deneyimlere yatırım yapmalı. Yaşanan bir anın hazzı ve hatırası ömür boyu akılda kalabilir. Bu yüzden eşyalar edinmektense deneyimler biriktirmek daha anlamlı bir hayat için en iyi yol. Deneyimlerini zenginleştirmek için de insanlar, seyahat ederler. Kapadokya’ya seyahat eden bir insan için olmazsa olmaz bir deneyim balon turudur. Sadece Kapadokya bölgesine değil tüm Türkiye hatta dünya sathına popülaritesi yayılmıştır. Kapadokya balon turu, doğanın iltimas geçtiği bir bölgeyi gökyüzünde güneş ışınlarının kırılımları ile izlerken uçmanın özgürlüğünü derinden hissedebileceğiniz bir deneyimdir. Dolayısıyla bu bölgeye gelenlerin bu deneyimi kazanmadan dönmemeleri gerekir. MDC Hotel olarak sunduğumuz bu eşsiz deneyimin profesyonel hizmet boyutlarını ve detaylarını aktarmak isteriz.

Kapadokya Balon Turu
unsplash.com

Kapadokya Balon Turu Fiyatı

Bu bölgeye gelen turistlerin en çok tercih ettiği etkinliklerden biridir Kapadokya balon turu. Kapadokya bölgesi, tarihi ve doğal güzellikleri yanında misafirlerine yaşattığı deneyimlerle de ünlüdür. Bunların en önemlilerinden olan balon turu, sosyal medyanın da etkisiyle ünü dünyanın çok farklı bölgelerine kadar yaygınlaştı. Elbette ki bu ünü hak eden bir etkinlik olduğuna kimsenin şüphesi olmasın. İnsanlar, Kapadokya balon turunun bu ünü hak edip etmediği kadar bu bedelin de bu hizmete değer olmasını istiyorlar. Bundan dolayı Kapadokya balon turu fiyatı bölgeye gelen ya da gelmeyi düşünen birçok kişinin araştırdığı bir konudur.

Kapadokya balon turu fiyatı hakkında araştırma yapılması kadar misafirlerimize hizmet alınan firma hakkında da araştırma yapılmasını tavsiye ederiz. Güvenlik, verilen ücrete dahil olan hizmetler, uçus süresi, uçuş konforu ve pilotların eğitim düzeyi gibi konular önemlidir. Bu konulardaki seviye elbette ki fiyatlarda farklılıklara sebep olabiliyor. Ayrıca çok düşük fiyatlar sunarak olmayan balon turu satmaya çalışanlar da ne yazık ki var. Kapadokya balon turu satıp uçuşun yapılacağı gün türlü mazeretlerle uçuşun yapılmayacağını söyleyip insanları bir şekilde oyalam yoluna giden firmalar da malesef ki var.

Kapadokya Balon Turu Fiyatında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Durum böyle olunca en az fiyat araştırması kadar uçuş yapacak firmanın da güvenilirliği önem arz etmektedir. MDC Hotel olarak 15 yıldan uzun süredir Kapadokya’da verdiğimiz turizm hizmeti ve çalışma tarzımız ile benimsediğimiz bir vizyon vardır. O da, hem bölgenin hem de Türkiye turizminin yerli ve yabancı misafirlerimizin zihninde en iyi yerlerde tutmak. Yalnızca misafirlerimizin zihninde değil gönlünde de yer tutmak için çalışırız. Ancak yukarıda bahsettiğimiz gibi bizim misyonumuza çok aykırı insanların ve kurumların olmasında dolayı da üzüntü duymaktayız. Bu kapsamda misafirlerimizi mümkün olduğunca dikkatli olmaya davet ederiz.

Kapadokya Balon Turu
unsplash.com

Tavsiyelerimizi sunduktan sonra Kapadokya balon turu fiyatı hakkında bilgi aktarmak isteriz. Öncelikle Kapadokya balon turu farklı tarzlarda olabilmektedir. Sizin özel isteklerinize göre şekil alabilmektedir. Standart Kapadokya balon turu fiyatı 2021 itibariyle 80-100 Euro arasında farklılık göstermektedir. Bu küçük farklılık mevsime ve uçuş yoğunluğuna göre değişmektedir. Tüm firmalar uçuş fiyatlarını döviz kuru üzerinden belirlemek durumundadır. Hem bölgenin turist ağırlıklı iş yapması hem de maliyetlerin döviz üzerinden hesaplanması sebebiyle böyle bir durum vardır.

Kapadokya Balon Turu Ücretine Neler Dahil?

Kapadokya’ya gelen misafirler kimi zaman balon turu fiyatları hakkında tereddüt yaşamaktadırlar. Ancak bilinmelidir ki Kapadokya balon turu fiyatları bu deneyimi yaşayan insanların yorumlarına göre ederini hak eden seviyededir. Balon turu aslında bir süreç olarak tasarlanmıştır. MDC Hotel olarak 15 yılı aşkın turizm tecrübemizle misafirlerimizi bu deneyimlerinde en memnun kalacakları şekilde ağırlarız.

Kapadokya balon turu ücretine dahil olan hizmetler öncelikle otelden uçuş alanına transferle başlar. Bu transfer VİP araçlarla sağlanmaktadır. Genellikle balon turu için gün doğumu saatleri tercih edildiği için transferlerin iyi organize edilmesi önemli bir konudur.

Kapadokya Balon Turu
unsplash.com

Kapadokya balon turu ücretine dahil olan hizmetlerden biri de uçuş öncesi aperatif kahvaltıdır. Sabahın mahur açlığını bastırmak için sağlıklı ürünlerle hazırladığımız aperatiflerle balon turuna hazırlık yapılmaktadır.

Kapadokya balon turu ücretine diğer dahil olan bir hizmetse uçuş öncesi eğitim ve güvenlik sigortalarıdır. Bu kapsamda tüm güvenlik ekipmanları da uçuşa dahildir. Uçuş sonrası transfer de yine ücrete dahildir. Kısacası Kapadokya balon turu hizmetini MDC Hotel’de aldıysanız ödeyeceğiniz ücret sonrası uçuşunuz dışında hiçbir şeyi düşünmenize gerek yok.

Kapadokya Balon Turu Güvenli Mi?

Gökyüzünde içinde insan olan ve uçan bir sepet. Bu sepeti yukarı doğru çeken de bir balon. Bu herhangi bir masal ya da kurgu sahnesi değil. Gerçek görüntüler. Hem de binlerce.

Kapadokya’da her gün yüzlerce balon uçuyor. Kapadokya balon turlarının yıllardır devam eden bir etkinlik olduğunu düşündüğümüzde on binlerce kez olan bir işin tecrübesinden bahsediyoruz. Tüm bu açıklamaları yukarıdaki ifadelerimize katkı sunmak için yapıyoruz. Çünkü Kapadokya’ya gelen bazı misafirler balon turlarının güvenliği konusunda endişe yaşayabiliyorlar. Kapadokya balon turları güvenli mi diye sorduğunuzda buna verilecek cevap son derece güvenlidir olacaktır.

Kapadokya’da sıcak hava balonları ile yapılan turlardaki balonlar en güvenilir hava araçlarından biri olan sıcak hava balonu ile yapılır. Yukarıda belirttiğimiz gibi binlerce kez yapılan bu turlarda kaza oranı çok düşük seviyededir. Kaza durumları çok az yaşanır. Ayrıca tüm balon pilotları Sivil Havacılık eğitimi almış kişilerdir. Bununla birlikte balon firmalarının uçuşu öncesi denetimleri olur. Herhangi bir güvenlik riski taşıyan balon olması halinde uçuş lisansının iptaline kadar giden sert süreçler vardır.

Ayrıca MDC Hotel aracılığı ile yapacağınız balon turunda uçuş ve güvenlik ekipmanları firmamız tarafın sağlanacaktır. Bununla birlikte tüm lisanslarımız tamdır. Yıllardır en güvenli uçuşları için misafirlerimizi MDC Hotel’i tercih etmiştir. Bu eşsiz deneyiminizde yanınızda olmak isteriz.

Kapadokya Balon Turu
unsplash.com

Kapadokya Balon Turları İçin En Uygun Mevsim Hangisi?

Kapadokya balon uçuşlarındaki en önemli unsur rüzgardır. Rüzgarın şiddetine göre her mevsim bu bölgede uçuş yapılmaktadır. Bu sebeple Kapadokya balon turu için uygun mevsim değil uygun gün aramak daha doğru olacaktır. MDC Hotel, sunduğu balon turu hizmetinde hava tahminlerini takip ederek misafirlerini turları hakkında şeffaf olarak bilgilendirmektedir.

Kapadokya’da Balonların Kapasitesi Nedir? Bir Balona Kaç Kişi Binebiliyor?

Bir balon havalanmak için yaklaşık 10 ya da 20 kişiye ihtiyaç duyar. Bu sayıya ulaştıktan sonra uçuş gerçekleştiriliyor.

Kapadokya Balon Turuna Çıkarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Böylesine güzel bir deneyime çıkmaya karar verdiniz. Bu deneyimin sizler için eşsiz ve unutulmaz olması için biz MDC Hotel olarak tüm detayları planlamak isteriz. Bunun için de siz değerli misafirlerimizin özellikle uçuş öncesi dikkat etmesi gereken konuları açıklıyoruz. Öncelikle balon turu genellikle gün doğumunda yapılmaktadır. Gün doğumu ise günün en erken saatleri olduğu için günün aynı zamanda en soğuk saatleridir. Dolayısıyla bu vakitlerde havanın serin olduğu düşünülerek kalın giyinmekte fayda vardır.

Kapadokya balon turları genellikle 1 saat kadar sürmektedir. Uçuş boyunca balonun sepeti içerisinde ayakta durarak deneyimi yaşarsınız. Bunun için rahat ayakkabılar tercih etmek sizin için çok faydalı olacaktır. Ayrıca balon turu esnasında bölgenin en güzel manzaraları tadına doyum olmayacak seyir imkanı sunar. Bu anları ölümsüzleştirmek isterseniz fotoğraf makinanızı yanınızda getirmenizi tavsiye ederiz.

Kapadokya Balon Turu
unsplash.com

Kapadokya Balon Turunda Nereler Görülebilmektedir?

Balon turuna katılanlar aslında panoramik olarak bir bölge turu yapmış kadar olurlar. Bölgenin efsane üçlüsü Avanos, Ürgüp ve Göreme üzerinde süren uçuşlarda bölgenin hemen hemen tüm yapılarını kuşbakışı seyretmek mümkündür. Manzaraya eşlik eden güneş ışınları, Kapadokya yeryüzünü süsleyen peri bacaları ve bölgenin karakteristik yapıları olan ara sokaklardaki taş evler bu deneyimi eşsiz kılan unsurlar arasındadır.

Kapadokya Balon Turu Rezervasyonu Nasıl Yapılır?

Kapadokya adıyla sıklıkla birlikte anılacak kadar bölgenin vazgeçilmez deneyimi haline gelen Kapadokya balon turuna katılmaya karar verdiniz. Bu eşsiz deneyimin en iyi şekilde geçmesi için tüm detayları düşünen firmamız sizlere bu konuda yardımcı olmaktan mutluluk duyar. MDC Hotel olarak 15 yılı aşkın bir süredir misafirlerimizin güvenle ve huzurla balon turu aktivitelerini gerçekleştirebilmeleri için çalışmaktayız. Kapadokya balon turu rezervasyonu yapmak için otelimizin web sitesinde sağ alt köşede bulunan Whatsapp ikonuna tıklayarak bizlere ulaşabilir ve rezervasyonunuzu planlayabilirsiniz.

Ayrıca

+90 (384) 341-4415

+90 (533) 201-5559

iletişim numaralarımıza ulaşarak da hızlıca rezervasyon yapabilirsiniz.