Kapadokya Özel Jakuzili Otel

Kapadokya Özel Jakuzili Otel

Kapadokya seyahatinizi çok uygun yollarla zenginleştirmeniz son derece mümkün. Tek yapmanız gereken böyle bir tercih yapmak. Bir turizm cenneti olan Kapadokya, sizlere eşsiz etkinlikler, tarihi ve doğal güzellikler sunmakla birlikte bölgede bulunan özel dizayn edilmiş otelleri ile de keyifi bir konaklama deneyimi imkanı da sunmaktadır. Kapadokya seyahatinizi ister balayı ve romantik organizasyonlar için tercih edin. İsterseniz de iş ve turistik amaçlarla planlayın. Size tavsiyemiz tercihinizi Kapadokya’da özel jakuzili otel olanlardan yana yapın. Kapadokya özel jakuzili otel odalarında yalnızca o odanın misafirlerinin kullanabileceği jakuziler bulunan otellerdir.

Bu oteller arasında da özellikle mağara otel olan yerler hem natürel yapısıyla hem de tarihe tanıklık etmesi yönüyle dikkat çekmektedir. Bu kadar kriteri üst üste koyduktan sonra bir önemli parametre de elbette ücretler olacaktır. Otel noktasında fiyat performans olarak üst seviyede olan bir otelimiz mevcuttur. Ürgüp bölgesinin 15.000 metrekare alan içine kurulan mağara oteli; MDC Otel.

Her Odasında Jakuzi Bulunan MDC Otel

MDC Otel, konforu sunduğu hizmette birinci plana almış bir oteldir. Bu otelde bulunan tüm oda tiplerinde bu yüzden jakuzi mevcuttur. Birçok otelde yalnızca lüks odalardan bazılarında bulunan jakuzili odaya erişmek oldukça zordur. Çünkü birçok otel jakuzili odalarını özel müşterileri için rezerve etmektedir. Ancak MDC Otel’de her müşteri özel müşteridir. Dolayısıyla, MDC Otelin her odasında jakuzi bulunmaktadır. Aynı zamanda MDC Otel’in tüm odaları alttan ısıtmalıdır. Kendinizi bir cennet bahçesinde hissederek en optimum seviye konfor alanınızda seyahatinizin tadına varabilirsiniz.

Kapadokya seyahatinizde tüm gün bölgenin mutlaka görülmesi gereken yerlerini gezersiniz. Sonrasında otel odanıza ulaştığınızda iyi bir istirahati hak edersiniz. Her odasında jakuzi bulunan MDC Otel, sizin bu konuda yanınızda olacak. Odanızda bulunan jakuzide keyifli zaman geçirebilirsiniz ve partnerinizle birlikte özel anlar yaşayabilirsiniz. Keyif ve romantizm bu otelde konaklayan herkesin hakkı.

MDC Otel’de ayrıca oda içerisinde özel Türk hamamı bulunan odalar da mevcuttur. Biraz da MDC Otel’in yapısından ve odalarından bahsedebiliriz.

Tarihe Tanıklık Eden Bir Yapı; MDC Otel

MDC Otel odalarının duvarları jeoloğun ince ve sivri uçlu kazmalarına benzeyen bir alet kullanılarak temizlendi. Pürüzlü yüzeyler oksitlenme sürecine yardımcı olur ve taşın sertleşmesine izin verir. Pürüzsüz bir yüzey nem toplama eğilimindedir ve soyulmaya veya dökülmeye neden olur. Yüzlerce yıl önce duvarlar bu şekilde yapılmıştır.
Odadaki yatak, çalışma masası, dolap kapıları ve pencere çerçeveleri çalışma sahasındaki marangozhanede yapılmıştır. Restorasyon için kullanılan taşlar da yine sahada boyutlandırılmıştır.

MDC Hotel bir miras bölgesinde yer aldığından, odaları orijinal boyutta tutmaya özen göstermiştik.Tüm banyoların ve diğer bazı odaların tavanlarında açılmış delikler göreceksiniz. Bunlar mağara yüzeylerinin korunmasında gerekli olan hava sirkülasyonunu arttırır. Havalandırma olmadan nem toplanmaktadır.

İnşaata Ekim 2009’da başlandı. Resepsiyona çıkan merdivenlerin solundaki restoran ve restoranın solundaki alan, resepsiyon ve merdivenle çıkılan ve sağa doğru uzanan tüm odalar tamamlandı ve Şubat 2011’de açılışa hazır hale getirilmiştir. Toplamda 22 odanın ve ortak kullanım alanlarının inşaatı 2 yıl sürdü. Otelimizin orijinal mağara yapısını bozmadan, misafirlerimize daha konforlu ve daha rahat bir ortam sunabilmek için bir zamanlar şantiyede günlük 70 işçi çalışıyordu.

Sonraki İçerikGomeda Vadisi

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kapadokya Rehberi

Şimdi Ara