onwin yeni giriş casino siteleri

101 Klasik Oda

Alan
40 m²
Maximum Konuk
2 Yetişkin / Çocuk
Yatak Tipi
Çift kişilik yatak

101 No’lu Odamızın Özellikleri

  • Odada 1 adet çift kişilik yatak mevcuttur.
  • Maximum 2 kişi konaklayabilir.
  • Otelimizin tüm odalarında jakuzi mevcuttur.
  • Odamızda ayrıca elektrikli su ısıtıcısı, televizyon, klima, ücretsiz su, terlik, buklet sepeti, güvenlik kasası, telefon, minibar, saç kurutma makinesi ve wifi mevcuttur.
  • Ücretsiz uyandırma servisimiz vardır.
  • Odada yerden ısıtma sistemi mevcuttur.

101 No’lu Odamızın Tarihçesi

101 No’lu odayı keşfettiğimizde, bu oda aslında yerel çiftçiler tarafından depolama amacıyla kullanılıyordu.
Odayı temizledikten sonra yatağın bulunduğu yerde bir tandır keşfettik.

Ne yazık ki tandırların çoğu, daha büyük odalarda ortalanmış oldukları ve şimdi tandırların durduğu alanda yataklar bulunduğu için gösterilemiyor.
Şu anda odanın içinde banyo olarak kullanılan alan bir zamanlar şarap yapım alanı olarak işlev görüyordu.
Üzümleri ezip, suyunu banyo merdivenlerinin solundaki duvarda oyulmuş toplama kabına akıtırlardı.
Biz odayı keşfettiğimizde ön duvar aşınmıştı.Bu yüzden Kapadokya bölgesindeki doğal taşlar kullanılarak restore edildi.
İç duvarlar, eskiden burada yaşayan insanların kullandığı tandırdan dolayı kararmıştır.
Duvarlar jeoloğun ince ve sivri uçlu kazmalarına benzeyen bir alet kullanılarak temizlendi.
Pürüzlü yüzeyler oksitlenme sürecine yardımcı olur ve taşın sertleşmesine izin verir.
Pürüzsüz bir yüzey nem toplama eğilimindedir ve soyulmaya veya dökülmeye neden olur.
Yüzlerce yıl önce duvarlar bu şekilde yapılmıştır.
Odadaki yatak, çalışma masası, dolap kapıları ve pencere çerçeveleri çalışma sahasındaki marangozhanede yapıldı. Restorasyon için kullanılan taşlar da yine sahada boyutlandırıldı.

MDC Hotel bir miras bölgesinde yer aldığından, odaları orijinal boyutta tutmaya özen gösterdik.

Tüm banyoların ve diğer bazı odaların tavanlarında açılmış delikler göreceksiniz. Bunlar mağara yüzeylerinin korunmasında gerekli olan hava sirkülasyonunu arttırır. Havalandırma olmadan nem toplanır ve duvarlar ve tavanlar bozulabilir.

İnşaata Ekim 2009’da başlandı. Resepsiyona çıkan merdivenlerin solundaki restoran ve restoranın solundaki alan, resepsiyon ve merdivenle çıkılan ve sağa doğru uzanan tüm odalar tamamlandı ve Şubat 2011’de açılışa hazır hale getirildi. Toplamda 22 odanın ve ortak kullanım alanlarının inşaatı 2 yıl sürdü. Otelimizin orijinal mağara yapısını bozmadan, misafirlerimize daha konforlu ve daha rahat bir ortam sunabilmek için bir zamanlar şantiyede günlük 70 işçi çalışıyordu.

Oda Servislerimiz

Jakuzi
Elektrikli Su Isıtıcısı ( Kettle)
LCD Televizyon
Klima
Ücretsiz Su
Terlik & Buklet Sepeti
Güvenlik Kasası
Oda Telefon
Mini Bar
Saç Kurutma Makinesi
Kemer Tavan
Yerden Isıtma Sistemi
Uyandırma Servisi
Oda Servisi
Kahvaltı
Wi-Fi

Yorumlar

Gezgindr -

Eşimle beraber hayran kaldığımız bir otel... Süper bir konfor ve ortam haarika...oda dizaynı inanılmaz derece hoş ve romantik..o kadar lüx otel gördüm böyle bir otel ortamı görmedim.. Başta YASİN BEY ve tüm Personel çok güler yüzlü ve yardımcı.. YASİN BEY şahsında tüm otel çalışanlarına teşekkürler ediyorum en kısa zamanda tekrar gelmeyi düşünüyorum bu oteli unutamadım resmen..

Duygu H. -

Çok şık ve nezih bir otel.sessiz ve sakin.kafa dinlemek için harika.dezenfeksiyon ve temizlik de iyi.ozellikle restaurant şefi Ercan Özcan bey konusunda çok profesyonel, ilgili ve güler yüzlü. Şiddetle tavsiye ederim... A stylish & unique hotel with slince. Right chose to have a rest. Great disenfection and cleaness. Specially the restaurant cahier Ercan Özcan is a friendly and relevant professional. I strongly recommend the hotel...

Emine -

Ekim'in ilk haftası arkadaşlarımız ile birlikte otelde kaldık. Odalar ve hamam muhteşemdi. Temizliğe ve hijyene dikkat etmişlerdi. Odalar birbirinden bağımsızdı. Kimseyle temas etmiyorsunuz tam pandemiye uygundu. Kahvaltı açık büfeydi. Bizce lezzetliydi. Mustafa Bey'e ilgilerinden dolayı çok teşekkür ederiz :) Kışın tekrar görüşmek dileğiyle :)

Mustafa S.
Mustafa S. -

Otel inanılmaz derecede güzeldi. Kaldığım en iyi otellerden birisi kesinlikle. Hem kalabalık aileler için hem de çiftler için muazzam derecede uygun bir otel. Özellikle çalışanların ilgi ve alakası muazzamdı. Mustafa Bey'e de değinmeden edemeyeceğim. Mustafa bey sayesinde Kapadokya civarında gezi planımızı oluşturduk, sorularımıza sıkılmadan cevap verdi. Mustafa Bey için bile tekrar tekrar gidilir. Hayal Diyarı MDC!

Melek B. -

Her sey mükemmeldi. Odaların dizaynı kahvaltının muhtesemligi, yemeklerin lezzeti harika bir manzara.. Dinlenmek için müthiş bir otel. Sonay hanıma, Dicle hanıma ve tüm otel çalışanlarına ozverilerinden ve güler yüzlerinden dolayi ve her sey için cooookkk teşekkürler

Call Now Button