onwin yeni giriş casino siteleri

305 Klasik Oda

Alan
40 m²
Maximum Konuk
2 Yetişkin / Çocuk
Yatak Tipi
1 Çift kişilik yatak ya da 2 Tek kişilik yatak

305 No’lu Odamızın Özellikleri

  • Odada 1 adet sedir ve çift kişilik yatak mevcuttur. İsteğe göre 2 ayrı tek kişilik yatak olarak kullanılabilir.
  • Maximum 2 kişi konaklayabilir.
  • Odanın içinde oturma alanı mevcuttur.
  • Otelimizin tüm odalarında jakuzi mevcuttur.
  • Odamızda ayrıca elektrikli su ısıtıcısı, televizyon, klima, ücretsiz su, terlik, buklet sepeti, güvenlik kasası, telefon, minibar, saç kurutma makinesi ve wifi mevcuttur.
  • Ücretsiz uyandırma servisimiz vardır.
  • Odada yerden ısıtma sistemi mevcuttur.

305 No’lu Odamızın Tarihçesi

303, 304 ve 305 tasarım aşamalarında zorluk yaratan odalarımızdı. Bu evler 200-299 yaşındadır. Fakat bu bölge 1920’lerin sonlarına kadar yasal olarak araştırılmamıştır.

Bu üç odanın arkasındaki teras ve odaların yaklaşık %20’si yasal olarak komşuların mülklerindeydi. İnşa etmeden önce bu alanın satın alınması için görüşmek zorunda kaldık. Onun evi bölgenin altından geçtiği için sadece en üst kısmı satın alabildik. Bu odadaki uzun giriş ve yatak odası ağırlıklı olarak pembe taşlardan oluşmuyordu, banyo ile karşılaştırıldığında çok iyi desteklenmişti. Banyo, Kapadokya’nın volkanik taşlarından beyaz ve sarı taşlardan oluşuyordu ve beyaz ve sarı taşlar daha yumuşak yapıdadır. Bu nedenle aşınmıştı ve yeniden inşa edilmesi gerekiyordu. Dekoratif nişler ve pencereler yerindeydi.

Tavan dekorasyonu ve oturma bankı da oradaydı, ancak orijinaller yontulduğu için rötuş yapılması gerekiyordu.
Dolap, kıyafetleri barındıracak şekilde genişletildi.

Banyo büyütüldü, ancak komşu 306 ve 401’e yapabileceğimiz fazla hareket alanı yoktu. Bu oda muhtemelen dua için kullanılıyordu. Giriş yolu, şarap yapmak ve depolamak için kullanılan ve aynı zamanda kışlık yiyecekleri depolamak için kullanılan bir hizmet odasıydı. Pişirme alanı girişte dışarıdaydı, hem 304 hem de 305 tarafından kullanıldığını varsayıyoruz. Burada 306 numaralı oda için ahıra giriş yolu olan bir düşüş oldu. Emin değiliz ama ahır paylaşılmış olabilir. 304, 305 ve 306 numaralı odalarla.

Duvarlar jeoloğun ince ve sivri uçlu kazmalarına benzeyen bir alet kullanılarak temizlendi.
Pürüzlü yüzeyler oksitlenme sürecine yardımcı olur ve taşın sertleşmesine izin verir.
Pürüzsüz bir yüzey nem toplama eğilimindedir ve soyulmaya veya dökülmeye neden olur.
Yüzlerce yıl önce duvarlar bu şekilde yapılmıştır.
Odadaki yatak, çalışma masası, dolap kapıları ve pencere çerçeveleri çalışma sahasındaki marangozhanede yapıldı. Restorasyon için kullanılan taşlar da yine sahada boyutlandırıldı.

MDC Hotel bir miras bölgesinde yer aldığından, odaları orijinal boyutta tutmaya özen gösterdik.

Tüm banyoların ve diğer bazı odaların tavanlarında açılmış delikler göreceksiniz. Bunlar mağara yüzeylerinin korunmasında gerekli olan hava sirkülasyonunu arttırır. Havalandırma olmadan nem toplanır ve duvarlar ve tavanlar bozulabilir.

İnşaata Ekim 2009’da başlandı. Resepsiyona çıkan merdivenlerin solundaki restoran ve restoranın solundaki alan, resepsiyon ve merdivenle çıkılan ve sağa doğru uzanan tüm odalar tamamlandı ve Şubat 2011’de açılışa hazır hale getirildi. Toplamda 22 odanın ve ortak kullanım alanlarının inşaatı 2 yıl sürdü. Otelimizin orijinal mağara yapısını bozmadan, misafirlerimize daha konforlu ve daha rahat bir ortam sunabilmek için bir zamanlar şantiyede günlük 70 işçi çalışıyordu.

Oda Servislerimiz

Jakuzi
Elektrikli Su Isıtıcısı ( Kettle)
LCD Televizyon
Klima
Ücretsiz Su
Terlik & Buklet Sepeti
Güvenlik Kasası
Oda Telefon
Mini Bar
Saç Kurutma Makinesi
Kemer Tavan
Yerden Isıtma Sistemi
Uyandırma Servisi
Oda Servisi
Kahvaltı
Wi-Fi
Yatak Seçenekleri

Yorumlar

Gezgindr -

Eşimle beraber hayran kaldığımız bir otel... Süper bir konfor ve ortam haarika...oda dizaynı inanılmaz derece hoş ve romantik..o kadar lüx otel gördüm böyle bir otel ortamı görmedim.. Başta YASİN BEY ve tüm Personel çok güler yüzlü ve yardımcı.. YASİN BEY şahsında tüm otel çalışanlarına teşekkürler ediyorum en kısa zamanda tekrar gelmeyi düşünüyorum bu oteli unutamadım resmen..

Duygu H. -

Çok şık ve nezih bir otel.sessiz ve sakin.kafa dinlemek için harika.dezenfeksiyon ve temizlik de iyi.ozellikle restaurant şefi Ercan Özcan bey konusunda çok profesyonel, ilgili ve güler yüzlü. Şiddetle tavsiye ederim... A stylish & unique hotel with slince. Right chose to have a rest. Great disenfection and cleaness. Specially the restaurant cahier Ercan Özcan is a friendly and relevant professional. I strongly recommend the hotel...

Emine -

Ekim'in ilk haftası arkadaşlarımız ile birlikte otelde kaldık. Odalar ve hamam muhteşemdi. Temizliğe ve hijyene dikkat etmişlerdi. Odalar birbirinden bağımsızdı. Kimseyle temas etmiyorsunuz tam pandemiye uygundu. Kahvaltı açık büfeydi. Bizce lezzetliydi. Mustafa Bey'e ilgilerinden dolayı çok teşekkür ederiz :) Kışın tekrar görüşmek dileğiyle :)

Mustafa S.
Mustafa S. -

Otel inanılmaz derecede güzeldi. Kaldığım en iyi otellerden birisi kesinlikle. Hem kalabalık aileler için hem de çiftler için muazzam derecede uygun bir otel. Özellikle çalışanların ilgi ve alakası muazzamdı. Mustafa Bey'e de değinmeden edemeyeceğim. Mustafa bey sayesinde Kapadokya civarında gezi planımızı oluşturduk, sorularımıza sıkılmadan cevap verdi. Mustafa Bey için bile tekrar tekrar gidilir. Hayal Diyarı MDC!

Melek B. -

Her sey mükemmeldi. Odaların dizaynı kahvaltının muhtesemligi, yemeklerin lezzeti harika bir manzara.. Dinlenmek için müthiş bir otel. Sonay hanıma, Dicle hanıma ve tüm otel çalışanlarına ozverilerinden ve güler yüzlerinden dolayi ve her sey için cooookkk teşekkürler

Call Now Button