onwin yeni giriş casino siteleri

104 Suit Oda

Alan
60 m²
Maximum Konuk
2 Yetişkin / Çocuk
Yatak Tipi
Çift kişilik yatak

104 No’lu Odamızın Özellikleri

  • Odada 1 adet çift kişilik yatak ve 1 geniş sedir mevcuttur.
  • Maximum 2 kişi konaklayabilir.
  • Otelimizin tüm odalarında jakuzi mevcuttur.
  • Odanın içerisinde ve kapının önünde oturma alanı mevcuttur.
  • Odamızda ayrıca elektrikli su ısıtıcısı, televizyon, klima, ücretsiz su, terlik, buklet sepeti, güvenlik kasası, telefon, minibar, saç kurutma makinesi ve wifi mevcuttur.
  • Ücretsiz uyandırma servisimiz vardır.
  • Odada yerden ısıtma sistemi mevcuttur.

104 No’lu Odamızın Tarihçesi

104 No’lu odaya girdiğinizde çok miktarda taş yapı göreceksiniz. Dış duvar, orijinal temelin oturduğu yerdir. Eskiden burada yaşayan insanların burayı terketmesi ve erozyon sonucu doğal yaşam alanı kaybolmuştu. Tavandaki kemer ve ahşap yapı, güçlendirilmiş betonu desteklemektedir. Girişteki dolap oradaydı ve muhtemelen eskiden bir depolama alanı olarak kullanılıyordu. Orijinal yapıyı korumaya çalıştığımız için bu odayı da restore ederken zorlandığımız aşamalar oldu. Yapmak istediğimiz değişikliklere büyük bir ihtiyaç durumunda izin verildi. Banyo ve oturma alanı arasındaki dekoratif cam, orijinal bir havalandırma penceresini dolduruyor. Banyo eskiden bir yatak odası olarak kullanılmış. Tavanda gördüğünüz delikler, eski zamanlarda yaşayan insanlar tarafından yapılmış havalandırma borularıdır. Bu nemden dolayı duvarların zarar görmemesi için hayati önem taşır. Şu anki yatak odasının önceden ne için kullanıldığına dair hiçbir belirti yoktu. Hayvanlar için dinlenme odası olarak kullanıldığını düşünüyoruz.

Duvarlar jeoloğun ince ve sivri uçlu kazmalarına benzeyen bir alet kullanılarak temizlendi.
Pürüzlü yüzeyler oksitlenme sürecine yardımcı olur ve taşın sertleşmesine izin verir.
Pürüzsüz bir yüzey nem toplama eğilimindedir ve soyulmaya veya dökülmeye neden olur.
Yüzlerce yıl önce duvarlar bu şekilde yapılmıştır.
Odadaki yatak, çalışma masası, dolap kapıları ve pencere çerçeveleri çalışma sahasındaki marangozhanede yapıldı. Restorasyon için kullanılan taşlar da yine sahada boyutlandırıldı.

MDC Hotel bir miras bölgesinde yer aldığından, odaları orijinal boyutta tutmaya özen gösterdik.

Tüm banyoların ve diğer bazı odaların tavanlarında açılmış delikler göreceksiniz. Bunlar mağara yüzeylerinin korunmasında gerekli olan hava sirkülasyonunu arttırır. Havalandırma olmadan nem toplanır ve duvarlar ve tavanlar bozulabilir.

İnşaata Ekim 2009’da başlandı. Resepsiyona çıkan merdivenlerin solundaki restoran ve restoranın solundaki alan, resepsiyon ve merdivenle çıkılan ve sağa doğru uzanan tüm odalar tamamlandı ve Şubat 2011’de açılışa hazır hale getirildi. Toplamda 22 odanın ve ortak kullanım alanlarının inşaatı 2 yıl sürdü. Otelimizin orijinal mağara yapısını bozmadan, misafirlerimize daha konforlu ve daha rahat bir ortam sunabilmek için bir zamanlar şantiyede günlük 70 işçi çalışıyordu.

Oda Servislerimiz

Wi-Fi
Jakuzi
Kahvaltı
Saç Kurutma Makinesi
Elektrikli Su Isıtıcısı ( Kettle)
LCD Televizyon
Klima
Mini Bar
Kemer Tavan
Yerden Isıtma Sistemi
Uyandırma Servisi
Ücretsiz Su
Oturma Alanı
Terlik & Buklet Sepeti
Güvenlik Kasası
Oda Servisi
Oda Telefon

Yorumlar

Melek B. -

Her sey mükemmeldi. Odaların dizaynı kahvaltının muhtesemligi, yemeklerin lezzeti harika bir manzara.. Dinlenmek için müthiş bir otel. Sonay hanıma, Dicle hanıma ve tüm otel çalışanlarına ozverilerinden ve güler yüzlerinden dolayi ve her sey için cooookkk teşekkürler

Emine -

Ekim'in ilk haftası arkadaşlarımız ile birlikte otelde kaldık. Odalar ve hamam muhteşemdi. Temizliğe ve hijyene dikkat etmişlerdi. Odalar birbirinden bağımsızdı. Kimseyle temas etmiyorsunuz tam pandemiye uygundu. Kahvaltı açık büfeydi. Bizce lezzetliydi. Mustafa Bey'e ilgilerinden dolayı çok teşekkür ederiz :) Kışın tekrar görüşmek dileğiyle :)

Seyyahaile1234 -

Ilk kez gittik.Ortami çok iyi kafa dinlenicek bi otel.Kaldigimiz oda cok güzel dizayn edilmişti. Otelin panoramik manzarası ve izlemesi çok güzeldi.Personeli ilgili güleryüzlü ve temiz bir oteldi. Akşam yemeği iyiydi fakat kahvaltısi daha güzeldi. Tekrar gitmek istedigimiz bir otel

Call Now Button