onwin yeni giriş casino siteleri

MDC Hotel Restoran

MDC Hotel Restoran, yöresel yemekleri, sıcak ve şık bir mağara atmosferinde tatma imkanı sunmaktadır. MDC Hotel Restoranda; Anadolu ve Türk yemekleri, Kapadokya’ya özgü çömleklerde geleneksel pişirme teknikleri kullanılarak ve bölgede yetişen malzemeler kullanılarak hazırlanır. Ayrıca bu restoran, yerel üzümlerden yapılan ödüllü şaraplar bulunan menülere sahiptir. Damak tadınıza uygun bir şarapla yemeğinizi bahçe manzaralı masalarda keyifle yiyebilirsiniz. MDC Hotel Restoran, 12.00 ‘den Akşam 22.30’a kadar açıktır ve A La Carte ( Masaya Servis) servis vermektedir.

mdchotel.com

MDC Hotel Restoran Kahvaltı

Güne başlangıcınız tüm gününüzü şekillendirebilir. Uyandığınızda duyduğunuz ilk cümle, aldığınız ilk koku ve zihninizden geçen ilk düşünce. Tüm bunlar gününüzü ve enerjinizi etkileyen unsurlar. Peki ilk yediğiniz şey? Midenize aldığınız ilk öğünün kalitesi? Şüphesiz günün gidişatını belirleyen en önemli unsurlardan biri de kahvaltı. Özellikle tatildeyseniz. Hayat, kahvaltıları gözardı edecek kadar uzun değil.

MDC Otel, günün ilk öğününü sağlıklı gıda, lezzetli yemek ve sanatsal aşçılıkla buluşturur. MDC Otel kahvaltısı, tamamen organik yöresel ürünlerin bölgenin eli hamarat hanımları tarafından hazırlanması ile oluşur. Otelin mutfak şefinin omlet üzerine uzmanlığı ile kahvaltı başka bir boyuta ulaşır. MDC Otel, açık büfe kahvaltısında zengin çeşit içeriğiyle misafirlerini memnun etmek için her detayı düşünür. Zengin çeşit içeriği yaparken gereksiz ürünlerle çeşit arttırmak için değil herbiri birbirinden lezzetli ürünlerle misafirlerinin damağında unutulmaz bir tat bırakmak için çalışır.

MDC Hotel Restoran
mdchotel.com

Restoranımızın Yöresel Yemekleri

Restoranımızda yöresel yemeklerle birlikte farklı mutfakların lezzetlerine de ulaşmanız mümkündür. MDC Hotel Restoran hizmetinde lezzetle birlikte özgünlüğü, hijyenle birlikte konforu sunmaktadır. Restoranımızın menüsünde yer alan bazı özel yemekleri misafirlerimizle paylaşmak isteriz. Burada paylaştığımızda çok daha fazlası ustalarımızın elinde sizler için restoranımızda hazırlanmaktadır.

Testi Kebabı

Avanos’un el emeği testilerin içinde pişirilen Kapadokya geleneksel yiyeceği olarak karşımıza çıkıyor. İçerisinde sebzeler de bulunan testi kebabı ağır ateşte pişiriliyor. Kapadokya’da bir restorana gittiğiniz ve testi kebabı sipariş verdiğiniz zaman garson testinin boğaz kısmını kırıp testi kebabını sizlere ikram ediyor. Size kalan da ekmeğinizi bu muazzam lezzetteki testi kebabına banıp yemeniz.

Kayısı Dolması

”Kayısı’dan dolma olur mu?” diye düşünmeyin. Çok farklı, çok lezzetli oluyor. Tatlı kayısı ile yapılan bu dolma aynı biber dolmasının içini doldurduğumuz gibi tatlı kayısının içini dolduruyoruz. Biraz mayhoş bir tada sahiptir ve yapımı zahmetlidir. Nevşehir lezzetleri arasında yer alan Kayısı Dolması, farklı ve muazzam tatlar arıyorsanız Kapadokya’ya gittiğinizde muhakkak denemeniz gereken bir lezzet.

Ayva Dolması

Ayvaların içi tıpkı biber dolmasında da yaptığımız gibi içini oyuyorlar. Düğü ve kıyma karışımı ayvaların içine doldurularak yapılıyor. Kapadokya’nın geleneksel tadlarından biri olan ayva dolması, tadı damağınızda kalan bir lezzettir.

Nevşehir Tavası

Tavanın altına dizili olan acılı sivri biberlerin üerine kuşbaşı etler yerleşir. Aynı şekilde de kuşbaşı etleri üzerine de sarımsak ve doğranmış domates katıp en üstüne de kuyruk yağı ve tuz ekleniyor ve odun ateşinde bir buçuk saat pişiyor.

Ürgüp Köftesi

Patates kıymanın içine rendelenerek yapılan bir geleneksel yemektir. Patates ve kıyma karıştırılıp yoğurulduktan sonra yumurta ve una batırdıktan sonra yağda kızarır. Tadı damağınızda kalacak bu köfteyi yemeden Kapadokya’dan ayrılmamanızı tavsiye ederiz.

MDC Hotel Restoran
mdchotel.com

MDC Hotel Restoran Manzarası ve Konforu

MDC Hotel olarak sunduğumuz hizmetlerde kullanıcı deneyimi odağımızdadır. Bir yemek deneyiminde de yemeği taçlandıran bazı unsurlar vardır. İçecek bunların başında gelir. Bu konuda da otelimizin restoranında Kapadokya bölgesinin meşhur şarapları bulunmaktadır. Bu şarapların bazısı özel olarak bizim tarafımızdan yapılmaktadır. Aynı zamanda lezzet ödüllüdür. Kapadokya şarap imalatı konusunda oldukça ünlüdür. Bu ünlü lezzetle sizi restoranımızda yiyeceğiniz harika yemeğimizle buluşturmak isteriz.

Yemeğe eşlik eden unsurlardan bir diğeri ise restoranın atmosferidir. Bu noktada restoranımızın iç atmosferini son derece ferah şekilde dizayn ettik. Özellikle yemek kokusunun iç mekanda rahatsız etmemesi için önlemler aldık. Pişirme ve mutfak seslerinden izole bir ortam yarattık. Bununla birlikte iç mekan akustiği noktasında çalışmalar yaparak yemek esnasında gürültüye mahal bırakmadık. Ayrıca misafirlerimizin yemek esnasında rahatça sohbet edebilmeleri için masa mesafelerini çok hassas bir ölçüde belirledik.

Yemeğe eşlik eden diğer bir konu ise manzaradır. Otelimizin restoranı panoramik olarak camlıdır. Otelimizin bahçesini ve önündeki vadiyi gören manzaramız özellikle sabah kahvaltılarında ve akşam yemeklerinde seyrine doyum olmayan bir hal alır. Yemeğinizin lezzeti, manzaranızın doyumsuzluğu ile birleşir. Size de dostlarınızla ya da partnerinizle doyumsuz sohbet etmek kalır. Böylece MDC Hotel restoran olarak eşsiz bir yemek deneyimi sunarız.

MDC Hotel Restoran
mdchotel.com

MDC Hotel Restoran’a Nasıl Gidilir?

Otel misafirlerimiz için restoran kullanımı konusunda otele yerleşim yapılırken bilgiledirme yapılır. Otel dışından restoranımızı kullanacak misafirlerimiz rezervasyon yapmadan gelebilmektedirler. Kalabalık grup yemeği organize edilecekse eğer bu durumda web sitemizde sağ alt köşede yer alan WhatsApp ikonuna basarak misafir danışanımızla görüşebilirler. Ya da doğrudan bu linke basarak iletişim kısmındaki telefon numaralarından bize ulaşabilirler.

Call Now Button