Uçak yolculukları kısalacak, bilet fiyatları azalacak

»Posted by on Nov 20, 2014 in Kapadokya Haberleri | 0 comments

Uçak yolculukları kısalacak, bilet fiyatları azalacak

Yeni yürürlüğe giren yönetmelikle Türk Hava Sahası’nın asker ve sivil ayrımı gözetilmeden esnek kullanımı uçak seferlerinin süresini kısaltırken, bilet fiyatlarının da ucuzlamasına sebep olacak.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı, asker ve sivil ayrımı gözetilmeden Türk Hava Sahası’nın esnek kullanımına imkan tanıyan yönetmeliği imzaladı. Buna göre artık yolcu uçakları Türkiye genelinde serbestçe uçabilecek. Böylece askeri alanların çevresine göre çizilen uçuş rotaları kısalacak ve yeni rotalar ‘kuş uçuşu’ belirlenecek.

Uçaklar daha kısa mesafeden uçacağı için hem yıllık 500 milyon dolar kar sağlanacak hem de uçak biletleri ucuzlayacak. Anlaşmadan önce yolcu uçaklarının uçuş güzergahı üzerindeki askeri alanların üstünden uçması yasaktı.

Yapılan anlaşmayla birlikte yolcu uçakları ihtiyaçlarına göre doğrudan rota belirleyebilecek. Ve uçakların yolları kısalacak, ilave uçuş yolları anlık belirlenebilecek, önemli oranda yakıt ve zaman tasarrufu sağlanacak ve uçakların bakım maliyetleri azalacak. (Sabah)

read more

MDC Hotel Resimli Navigasyon

»Posted by on Apr 27, 2014 in MDC Hotel | 3 comments

read more

Kapadokya Havalimanı

»Posted by on Apr 23, 2014 in Kapadokya Haberleri | 0 comments

Kapadokya Havalimanı

Nevşehir Kapadokya Havalimanı’nda 2013 yılının ilk 3 aylık yolcu trafiği sayısına göre 2014’ün aynı döneminde iç hatlarda yüzde 34 artış yaşanırken, dış hatlarda ise yüzde 27’lik bir azalma meydana geldi.

Kapadokya’nın Haber Portalı, haberkapadokya.com’un haberi için lütfen linki tıklayınız :

http://www.haberkapadokya.com/haberler

read more

MDC Hotel TurizmdeBuSabah Online Gazetesi’nde

»Posted by on Apr 23, 2014 in Basında Biz, Kapadokya Haberleri, MDC Hotel | 1 comment

MDC Hotel TurizmdeBuSabah Online Gazetesi’nde

 

TurizmdeBuSabah Online Gazetesi 19.04.2014 günkü yayınında MDC Hotel’in yatırımcısı Ahmet Küçükyıldız ile yapılan röportaja ve otelimiz hakkında geniş bilgilere yer verdi.

Ahmet Bey, oteldeki yenilikleri, otelle ve turizmle ilgili hedeflerini ve Kapadokya’da yaşanan sıkıntıları TurizmdeBuSabah’a anlattı.

Detaylı bilgi ve habere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz :

www.turizmdebusabah.com/haberler

read more