Kapadokya’da yaz Erciyes’te kış turizmi

»Posted by on Jan 2, 2015 in Kapadokya Haberleri | 0 comments

Kapadokya’da yaz Erciyes’te kış turizmi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin 300 milyon avro yatırım planladığı master plan çerçevesinde Erciyes; pistleri, otelleri, yeme-içme alanları, eğlence merkezleri, kongre merkezleri, sosyal donatıları ve alt yapısı ile Türkiye’nin birinci, dünyanın ise sayılı kayak merkezlerinden biri olmak üzere hazırlanıyor. Yeni yatırımlarla dünyanın sayılı kış sporları merkezleri arasına girmeyi hedefleyen Erciyes, yılda 3 milyon turist ağırlayan Kapadokya ile birbirine entegre edilecek ve “Cultural Sking” yani kültür kayağı konsepti oluşturulacak. Böylece yurt dışından gelen turistler, 3 gün Kapadokya, 4 gün Erciyes olmak üzere bir paket tur satın aldığında iki farklı turizm çeşidini bir arada yaşamış olacak. Projenin anlatıldığı toplantıda konuşan Kayseri Valisi Orhan Düzgün, “Deniz-kum-güneş turizminde yakalanan başarıyı bu programla yakalayabiliriz. Yatırımlarımız tamamlandığında Kayseri’ye 100 milyon avro dolaylı, 100 milyon avroda doğrudan gelir sağlanacak. Önümüzdeki yıl 2 milyon turist ağırlamayı hedefliyoruz” dedi. 2005 yılında başlanan Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi projesi kapsamında tesisler dahil olmak üzere 150 milyon avroluk yatırım yapıldı. 300 milyon avroyu bulması beklenen yatırımlar tamamlandığında, uzunluğu 35 bin metreyi bulan 20 adet mekanik tesis ve toplam uzunluğu 200 km’yi bulan pistlerle Erciyes dünyanın sayılı kış ve yaz turizm merkezlerinden birisi haline gelecek. Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahit Cıngı da karlama üniteleriyle sezonun daha erken başlayıp daha geç bitmesini sağlamayı amaçladıklarını ifade etti.
21 OTEL BİRDEN
Cıngı, bölgede 21 otel yapılacağını, tapularını teslim ettiklerini, bunların 17 butik, 4 adet yıldızlı otel olarak planlandığını, belirtti. Cıngı, 3 bin kişilik kongre salonu yapacaklarını, kurulacak 9 adet UEFA standartlarında futbol sahası ve antrenman tesisleri ile futbol takımlarına kamplarda ev sahipliği yapacaklarını söyledi.

read more

Uçak yolculukları kısalacak, bilet fiyatları azalacak

»Posted by on Nov 20, 2014 in Kapadokya Haberleri | 0 comments

Uçak yolculukları kısalacak, bilet fiyatları azalacak

Yeni yürürlüğe giren yönetmelikle Türk Hava Sahası’nın asker ve sivil ayrımı gözetilmeden esnek kullanımı uçak seferlerinin süresini kısaltırken, bilet fiyatlarının da ucuzlamasına sebep olacak.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı, asker ve sivil ayrımı gözetilmeden Türk Hava Sahası’nın esnek kullanımına imkan tanıyan yönetmeliği imzaladı. Buna göre artık yolcu uçakları Türkiye genelinde serbestçe uçabilecek. Böylece askeri alanların çevresine göre çizilen uçuş rotaları kısalacak ve yeni rotalar ‘kuş uçuşu’ belirlenecek.

Uçaklar daha kısa mesafeden uçacağı için hem yıllık 500 milyon dolar kar sağlanacak hem de uçak biletleri ucuzlayacak. Anlaşmadan önce yolcu uçaklarının uçuş güzergahı üzerindeki askeri alanların üstünden uçması yasaktı.

Yapılan anlaşmayla birlikte yolcu uçakları ihtiyaçlarına göre doğrudan rota belirleyebilecek. Ve uçakların yolları kısalacak, ilave uçuş yolları anlık belirlenebilecek, önemli oranda yakıt ve zaman tasarrufu sağlanacak ve uçakların bakım maliyetleri azalacak. (Sabah)

read more

MDC Hotel Resimli Navigasyon

»Posted by on Apr 27, 2014 in MDC Hotel | 0 comments

read more

Kapadokya Havalimanı

»Posted by on Apr 23, 2014 in Kapadokya Haberleri | 0 comments

Kapadokya Havalimanı

Nevşehir Kapadokya Havalimanı’nda 2013 yılının ilk 3 aylık yolcu trafiği sayısına göre 2014’ün aynı döneminde iç hatlarda yüzde 34 artış yaşanırken, dış hatlarda ise yüzde 27’lik bir azalma meydana geldi.

Kapadokya’nın Haber Portalı, haberkapadokya.com’un haberi için lütfen linki tıklayınız :

http://www.haberkapadokya.com/haberler

read more

MDC Hotel TurizmdeBuSabah Online Gazetesi’nde

»Posted by on Apr 23, 2014 in Basında Biz, Kapadokya Haberleri, MDC Hotel | 1 comment

MDC Hotel TurizmdeBuSabah Online Gazetesi’nde

 

TurizmdeBuSabah Online Gazetesi 19.04.2014 günkü yayınında MDC Hotel’in yatırımcısı Ahmet Küçükyıldız ile yapılan röportaja ve otelimiz hakkında geniş bilgilere yer verdi.

Ahmet Bey, oteldeki yenilikleri, otelle ve turizmle ilgili hedeflerini ve Kapadokya’da yaşanan sıkıntıları TurizmdeBuSabah’a anlattı.

Detaylı bilgi ve habere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz :

www.turizmdebusabah.com/haberler

read more